Вебінар «Інтегроване управління земельними та водними ресурсами в Україні. Пріоритети післявоєнного відновлення та співпраця»

30 вересня 2022 року відбувся вебінар «Інтегроване управління земельними та водними ресурсами в Україні. Пріоритети післявоєнного відновлення та співпраця», організований в рамках співпраці Національної академії аграрних наук України та Вагенінгенського університету і дослідницького центру (Нідерланди).

У вебінарі брали участь представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державного агентства водних ресурсів України, Державного агентства меліорації та рибного господарства України, Посольства Нідерландів в Україні, Вагенінгенського університету і дослідницького центру, Національної академії аграрних наук України та мережі її інститутів.

Від Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» у вебінарі взяли участь керівник Інституту, академік НААН Святослав Балюк та провідний науковий співробітник лабораторії родючості зрошуваних і солонцевих ґрунтів, д.с.г.н. Людмила Воротинцева.

Завдання вебінару — налагодження тісної співпраці між НААН та Вагенінгенським університетом і дослідницьким центром у вирішенні питань, пов’язаних із земельним та водним сектором економіки.

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня у своєму виступі окреслив поточну ситуацію та пріоритети розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні. Директор Інституту водних проблем і меліорації НААН Михайло Яцюк розповів про сучасний стан земельного та водного секторів України та перспективи післявоєнного відновлення.

Радник з аграрних питань Посольства Нідерландів в Україні Рейноут Нуйтен у своїй доповіді розповів про можливості підтримки України у сфері сільського господарства, водних і земельних ресурсів.

Учасники вебінару обговорили також можливі напрями подальшого співробітництва. Від ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н.Соколовського» було подано пропозиції щодо співпраці з питань розвитку цифрового ґрунтового картографування у сфері управління земельними (ґрунтовими) ресурсами, ведення моніторингу земель (ґрунтів) з використанням сучасного інструментарію, стабілізації органічного вуглецю та скорочення викидів СО 2 з ґрунту, боротьби з деградацією ґрунтів, дослідження впливу збройної агресії та воєнних дій на ґрунтовий покрив, розрахунку збитків, завданих ґрунтовим ресурсам та ін.