Завідувач лабораторії родючості зрошуваних і солонцевих ґрунтів ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського», канд. с.-г. наук Захарова Марина Анатоліївна взяла участь у міжнародному навчальному курсі: Ефективне управління і використання водних ресурсів (Sustainable Management of Water Resources), який відбувся в Міжнародному навчальному сільськогосподарському центрі – МАТС MASHAV (м. Тель-Авів, кібуц Шфаїм, Ізраїль). Курс був організований Міжнародним Навчальним Сільськогосподарським Центром (МАТС) та Центром Міжнародного Співробітництва Міністерства іноземних справ Ізраїлю (MASHAV).
Під час навчання у Міжнародному Навчальному Сільськогосподарському Центрі МАТС MASHAV Захарова М.А прослухала лекції провідних експертів Ізраїлю з питань зрошення, використання водних і земельних ресурсів, взяла участь у професійних екскурсіях та тренінгах. Метою курсу було обговорення сучасних технологій та практичного досвіду застосування ефективної стратегії і методів управління обмеженими водними ресурсами в сільському господарстві, ресурсозберігаючих технологій використання води та запобігання деградації ґрунтів в аридних і напіваридних кліматичних умовах з урахуванням можливостей їх адаптації до місцевих умов країн-учасниць.
Ізраїльський досвід ефективного управління і використання водних та ґрунтових ресурсів є актуальним і для України, адже застосування всіх сучасних способів зрошення сільськогосподарських культур в Ізраїлі обов’язково розглядається у взаємозв’язку з охороною ґрунтів від ерозії, засолення та надлишкового перезволоження. Постійно вдосконалюються системи автоматичної реєстрації кліматичних, водних, ґрунтових даних, а також фізіологічних даних сільськогосподарських рослин. Сучасні спільні напрацювання науки і виробництва Ізраїлю є дуже важливими та максимально ефективними у вирішенні продовольчих і ресурсних проблем.
Отримані знання будуть використані при розробці нових підходів до забезпечення економічно ефективного, екологічно безпечного, раціонального землекористування зрошуваних земель України, дозволять підвищити екологічну стійкість і соціально-економічну ефективність зрошуваних агроландшафтів, сприятимуть впровадженню сучасних, екологічно безпечних способів і режимів зрошення в різних ґрунтово-кліматичних зонах нашої країни.