25 листопада 2016 року в м. Дніпро проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Сучасний стан родючості чорноземних ґрунтів і шляхи підвищення продуктивності сільськогосподарських культур» під егідою Міністерства освіти і науки України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Дніпропетровської обласної держаної адміністрації, Інноваційного центру аграрних технологій та Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету. До програмного комітету конференції ввійшли провідні вчені ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського»: Балюк С. А., доктор с.-г. наук, професор, академік НААН України, директор; Мірошниченко М. М., доктор біологічних наук, заступник директора з наукової роботи; Фатєєв А.І., доктор с.-г. наук, професор, завідувач лабораторії захисту ґрунтів від техногенного забруднення.
Робота конференції передбачала наступні наукові напрямки:
- Секція 1. Генезис та еволюція чорноземів.
- Секція 2. Проблеми охорони чорноземів від ерозії та техногенного забруднення.
- Секція 3. Рекультивація та раціональне землекористування на чорноземних ґрунтах.
- Секція 4. Стан родючості чорноземів та агрохімічне забезпечення сучасного землеробства.
- Секція 5. Підвищення продуктивності агроценозів та поліпшення якості вирощеної продукції.
- Секція 6. Методологічні аспекти використання результатів агрохімічних досліджень в навчальному процесі.
У роботі секцій від ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» взяли участь молоді вчені: канд. с.-г. наук Сябрук О. П., яка доповіла про вплив різних рівнів біологізації на динаміку емісії СО2 з чорнозему опідзоленого; канд. с.-г. наук Ревтьє А. В. та Гладкіх Є.Ю., які висвітлили специфіку ізотопного складу чорнозему опідзоленого, вирощеної на ньому рослинницької продукції та їхніх можливих змін за внесення мінеральних добрив; м. н. с. Рокитянський А. Б., який охарактеризував вплив сумісного застосування гербіцидів з органо-мінеральним мікродобривом на мікроорганізми азотного циклу; аспірант Звонар А.М., яка дебютувала з доповіддю «Варіабельність хімічного складу зерна пшениці озимої за різних ґрунтово-кліматичних умов, удобрення та сортових особливостей».
За активну участь молодим вченим Інституту урочисто вручили сертифікати учасників Міжнародної науково-практичної конференції.