Вплив зміни клімату на різні аспекти існування Людини та її виробничої діяльності (чорноземні ґрунти, різні типи землекористування, заповідні території, органічне виробництво, пермакультура, лісосмуги, сільське господарство у Великобританії, Німеччині та Україні), а також шляхи запобігання втратам органічного вуглецю ґрунтів за різних сценаріїв зміни клімату та багато іншого доповідали на семінарі «Оцінка запасів вуглецю в чорноземних ґрунтах як похідної землекористування та зміни клімату», який відбувся 28 липня 2021 р. в режимі оn- line на платформі ZOOM.
Організатори семінару - Фонд Міхаеля Зуккова (Німеччина), ГО «Агрікола», ННЦ «ІҐА імені О.Н. Соколовського» та Географічний факультет Львівського національного університету імені І. Франка.
Семінар проводився в рамках проєкту «Запаси вуглецю в українських чорноземах як похідна від землекористування та зміни клімату та їх значення для пом'якшення викидів парникових газів» (CUC LUC), який є частиною всеохоплюючої програми Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ, Німеччина) «Розвиток потенціалу щодо кліматичної політики в країнах Південного Сходу, Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії, фаза III», та частиною Міжнародної кліматичної ініціативи (IKI), за фінансової підтримки Федерального міністерства охорони навколишнього природного середовища, охорони природи та ядерної безпеки (BMU, Німеччина).
Більше 40 учасників семінару долучились до теми збереження ґрунтового органічного вуглецю та розповсюдження досвіду запобігання його втрат під час доповідей українських, німецьких та британських фахівців; взяли участь у обговоренні рекомендації для Міністерства аграрної політики та продовольства України і Міністерства захисту довкілля щодо зміни клімату, збереження ґрунтів та захист довкілля.