30 липня 2014 року відбулися загальні збори трудового колективу Інституту, на яких розглянуто питання фінансової діяльності Інституту за 2011-2014 рр., стан справ та перспективи ведення фінансової та господарської діяльності в умовах підвищення цін на енергоносії, обмежень витрат, згідно чинних нормативних документів, розширення напрямів діяльності Інституту із залученням коштів до спецфонду Інституту, зокрема за рахунок міжнародної діяльності.
З доповіддю щодо підсумків фінансової діяльності за 2011 та 1 півріччя 2014 рр. виступила головний бухгалтер Інституту Амельченко Т.О., у якій доведено динаміку виплати заробітної плати по установі за 2011-2014 рр., витрат на інші статті та аналіз детального розподілу витрат у 2013 році з коштів державного бюджету. Проведено аналіз надходження коштів до спеціального фонду Інституту за 2011-2014 рр. та видатків за 2013 р. Проведено аналіз рівня середньомісячної заробітної плати співробітників Інституту порівняно з середнім показником по Україні.
Анісімова О.В., заступник директора з економічних питань та інноваційної діяльності, довела про необхідність активізувати роботу щодо залучення коштів до спецфонду Інституту для забезпечення своєчасної оплати комунальних платежів та енергоносіїв (у зв’язку з підвищенням тарифів та скороченням надходжень коштів на ці витрати із коштів державного бюджету), сприяти економії енергоносіїв, зменшити їх споживання на 10 % порівняно до 2013 року. Доведено про ряд обмежень щодо проведення видатків, згідно чинних нормативних документів (Постанови КМУ від 01.03.2014 р. за № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» та Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 р. за № 1197-VII).
Левін А.Я., головний фахівець відділу науково-економічної діяльності, інтелектуальної власності та маркетингу інновацій зробив підсумки та окреслив перспективи діяльності співробітників Інституту у міжнародних проектах, функціонування англомовного сайту. Зокрема, у 2014 році Інститут став учасником Глобального ґрунтового партнерства, Європейського ґрунтового партнерства, у вересні поточного року буде приймати участь у Євразійському ґрунтовому партнерстві. Подано на розгляд китайсько-український проект щодо створення центру по вивченню родючості чорноземів. Підготовлено пропозиції до європейської програми наукових досліджень та інновацій «HORIZON 2020» на 2015-2020 рр., проводиться пошук координаторів досліджень.
Лазебна М.Є., завідувач сектору стандартизації та метрології, окреслила стан справ у напряму стандартизації щодо виконання договорів на створення науково-технічної продукції і залучення коштів до спецфонду Інституту, а саме: фінансування розробок стандартів Мінекономрозвитку України та Мінагрополітики України у поточному році припинено, за виключенням перехідних договорів. ТК – 142 («Ґрунтознавство») сформовано та направлено до вищезазначених міністерств пропозиції на 2015 р. щодо розробки національних стандартів в аграрній галузі та гармонізації з європейськими директивами. Зазначено на необхідності організувати роботи з міжлабораторних досліджень в аграрній сфері, розпочати роботи з проведення акредитації лабораторій, що сприятиме успішному виконанню міжнародних договорів, підвищенню надходжень коштів до спецфонду Інституту.
Анісімов В.І., заступник директора з виробництва наголосив на необхідності застосування заходів щодо економії енергоресурсів, перехід на альтернативні види палива (для дослідної мережі Інституту). Показники урожайності дослідної мережі Інституту, зокрема ДУ «Слобожанське дослідне поле», ДП «ДГ «Донецьке» за зерновими культурами вищі за область як завдяки впровадженню передових розробок Інституту, так і якісного і своєчасного виконання зобов’язань інвесторами. Проблемним залишається Луганський регіон - ДП ДГ «Агроспілка», землі якої знаходяться в зоні АТО: частину посівів знищено, що підтверджено даними дистанційного зондування, частину заміновано, неможливо проводити сільськогосподарські роботи.
Гладкіх Є.Ю., голова Ради молодих вчених Інституту, відзначила роль адміністрації у підтримці молодих вчених. Запропоновано у НААН створити фонд для молодих вчених, який би на конкурсній основі фінансував перспективні розробки молодих вчених. Запропоновано від Ради молодих вчених Харкова звернутися до НААН з питання будівлі гуртожитку для молодих вчених аграрної галузі.
У підсумковій доповіді директор Балюк С.А. наголосив на необхідності поповнення спецфонду, що є визначальним для успішного функціонування та розвитку Інституту. Основними векторами розвитку Інституту визнано: виконання тематичного плану НДР з НААН, формування спецфонду, підготовка наукових кадрів. Прийнято рішення: інформацію щодо адміністративно-господарської та фінансової діяльності Інституту взяти до відома; діяльність адміністрації одобрити, активізувати роботу по збільшенню надходжень до спецфонду за рахунок договорів на створення НТП і міжнародних програм.