Щорічні навчання з підвищення кваліфікації агрономічної служби управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій та господарств усіх форм власності

25 січня 2017 року провідні спеціалісти ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» провели навчання з підвищення кваліфікації агрономічних служб районних державних адміністрацій та сільськогосподарських підприємств усіх форм власності, які щорічно організовує Департамент агропромислового розвитку ХОДА на базі Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр'єва НААН. Майже повний зал слухачів засвідчив розуміння аграріїв великого значення Ґрунту та його стану як основи їхньої праці, їхнього успіху.

Зокрема, к.с.-г.н., завідувач відділу ґрунтових ресурсів – Соловей В.Б. доповів  про ґрунти Харківської області та їх родючість; к.с.-г.н., завідувач лабораторії польових досліджень з добривами та управління якістю продукції – Доценко О.В. розповів про застосування мінеральних добрив під прогнозований врожай зернових культур; проф. д.с.-г.н., завідувач відділу охорони ґрунтів – Фатєєв А.І. розповів про застосування мікродобрив у весняно-літній період під зернові, зернобобові, кукурудзу і олійні культури; к.с.-г.н., старший науковий співробітник лабораторії родючості зрошуваних і солонцевих ґрунтів – Носоненко О.А. доповів щодо обстеження ґрунтів в умовах краплинного зрошення;  к.с.-г.н., старший науковий співробітник відділу агрохімії – Шедей Л.О. розповіла про розвиток органічного землеробства в Харківській області.

Спеціалісти Інституту запропонували агрономам  допомогу у вирішенні питань діагностики стану ґрунту та посівів, розробки ефективних систем удобрення з урахуванням вимог сучасних сортів і гібридів та застосуванням біологічних добрив та препаратів.

Зацікавленість слухачів визвала доповідь Шедєй Лариси Олександрівни про впровадження принципів органічного виробництва в Харківській області. На сьогодні в області сертифіковано 25 підприємств, з них 4 займаються ягідництвом та садівництвом. Згідно планам Міністерства аграрної політики (яке виділило 75 млн. грн на закладку нових ягідників, садів та виноградників), у 2017 році в Харківській області буде створено 5 нових підприємств, що будуть займатися органічним садівництвом та ягідництвом.