З 25 вересня на базі Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та Глобального ґрунтового партнерства, розпочав роботу навчальний міжнародний тренінг-семінар з управління засоленими ґрунтами для представників 13 країн світу.
Проведення тренінг-семінару спрямовано на поширення досвіду у сфері управління засоленими ґрунтами, розповсюдження яких досягає значних масштабів і перешкоджає сталому розвитку сільськогосподарського виробництва та досягненню продовольчої безпеки у країнах євразійського регіону.
Учасниками тренінг-семінару стали науковці із Італії, Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Туреччини, Казахстану, Узбекистану та України. Тренерами заходу від України виступили провідні вчені ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», Інституту водних проблем і меліорації НААН, Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації імені Г.М. Висоцького.
Зі словами привітання виступили:
- Лизл Вейсе від Глобального ґрунтового партнерства (ФАО),
- Анатолій Заришняк, віце-президент-головний вчений секретар Національної академії аграрних наук України,
- Андрій Тресков, начальник відділу землеробства Харківської обласної державної адміністрації,
- Святослав Балюк, директор ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського»,
та побажали учасникам заходу плідної, конструктивної роботи, отримати нові знання, обмінятися практичним досвідом, налагодити творчі ділові зв'язки.
Програмою тренінг-семінару, з 25 по 29 вересня, передбачено проведення шести технічних сесій, у ході яких буде обговорено питання діагностики та поширення засолених і солонцевих ґрунтів, інноваційних методів їх обстеження, картування, оцінки, моніторингу, раціонального використання, економічно обґрунтованих технологій управління їх родючістю.
Учасників заходу буде ознайомлено з типовими об’єктами ґрунтового покриву в умовах Лівобережного Лісостепу України, яке відбудеться на прикладі чорнозему типового незрошуваного, чорнозему типового вторинноосолонцьованого зрошуваного, чорнозему типового вторинноосолонцьованого, виведеного зі зрошення.
Крім цього, під час польової ґрунтово-меліоративної екскурсії, 28 вересня, буде продемонстровано методи аерофотозйомки, наземні методи ґрунтового обстеження, а також методи експрес-діагностики основних властивостей ґрунтів.