23-25 листопада 2016 р. у штаб-квартирі Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (м. Рим, Італія) відбулися дві взаємопов’язані події:
- технічна сесія Глобального ґрунтового партнерства (ГҐП) з глобального картографування ґрунтового вуглецю;
- друга Робоча нарада створеної ГҐП Міжнародної мережі ґрунтово-інформаційних установ (INSII)
У рамках Технічної сесії з картографування ґрунтового вуглецю, яка проходила 23 листопада, обговорювалась методика побудови національних цифрових карт ґрунтового вуглецю та були визначені загальні специфікації та вимоги до даного продукту. Крім того, були представлені приклади вже реалізованих проектів з цифрового картографування органічного вуглецю у ґрунті, зокрема в Австралії, Мексиці, Танзанії.
Головними завданнями другої Робочої наради INSII (24 та 25 листопада) було обговорення, корегування та узгодження:
- політики даних ГҐП для розповсюдження ґрунтової інформації в Глобальній ґрунтово-інформаційній системі та в системі статистики ФАО з ґрунтових питань SoilSTAT;
- угоди для формалізації створення Глобальної ґрунтово-інформаційній системі та системи SoilSTAT;
- посібника ГГП/ФАО щодо підготовки національної інформації та її надання для Глобальної цифрової карти ґрунтового органічного вуглецю. Цей посібник надає рекомендації для діяльності по картографуванню ґрунтового вуглецю, яку ГҐП і його Міжурядовий технічний комітет по ґрунтам (ITPS) зобов'язалися виконувати в рамках співпраці з Конвенцією Організації Об'єднаних Націй по боротьбі з опустелюванням ООН та її Інтерфейсом/Комітетом для забезпечення взаємодії науки та політики.
На Робочій зустрічі обговорювалися також питання щодо стану вивчення та картографування ґрунтового вуглецю на національному рівні.
Крім того, були розглянуті питання щодо стану реалізації 4-го Ключового напряму ГҐП щодо створення глобальної ґрунтової інформаційної системи; принципи організації глобальної інфраструктури просторових даних; плани та перспективи співробітництва між ФАО та національними установами – координаційними центрами по співробітництву з ГГП.
У роботі другої Робочої наради INSII прийняли участь представники близько 50 країн світу. За підтримки Секретаріату ГҐП (ФАО) у даних заходах прийняли участь представники ННЦ «ІҐА імені О.Н. Соколовського»: заступник координатора зі співробітництва України з ГҐП головний фахівець Відділу науково-економічної діяльності, інновацій та координації міжнародного співробітництва Левін А.Я. та молодший науковий співробітник Лабораторії дистанційного зондування ґрунтового покриву Вяткін К.В.
Крім участі у перелічених заходах, ними, з представниками Секретаріату ГҐП було обговорено низку питань відносно розвитку двосторонньої співпраці ННЦ «ІҐА імені О.Н. Соколовського» з Секретаріатом ГҐП/ФАО, зокрема щодо проведення в Україні тренінгу-семінару ФАО з раціонального використання засолених ґрунтів, про особливості звітності за угодою між ФАО та Інститутом, про перспективи надання з боку ФАО технічної та фінансової допомоги для розвитку в Україні національної ґрунтово-інформаційної мережі тощо.
Серед учасників наради з країн, що розвиваються, було також розповсюджено пропозиції ННЦ «ІҐА імені О.Н.Соколовського» щодо підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації у галузі ґрунтознавства та агрохімії на комерційних засадах.