Вплив довготривалого застосування різних систем удобрення на гумусовий стан та агрохімічні показники дерново-підзолистого Ґрунту Західного Полісся України

Агрохімія – 06.01.04

У дисертаційній роботі наведено теоретичне обґрунтування та вивчення питань зміни гумусового стану і агрохімічних показників дерново-підзолистого супіщаного ґрунту за довготривалого (35 років) застосування різних систем удобрення. Обґрунтовано і запропоновано системи удобрення, які забезпечують високу продуктивність і відтворення родючості ґрунту.

У дисертації показано, що довготривале застосування гною і мінеральних добрив спричинило зміни не тільки вмісту гумусу, але й його якісного складу.

Показано вплив добрив на фізико-хімічні показники та зміну поживного режиму грунту і міграцію основних елементів живлення за ґрунтовим профілем.

Обґрунтовано економічну ефективність застосування органо-мінеральних систем удобрення (післядія 30 т/га гною + N45Р25К50 і 60 т/га гною + N90Р50К100) на дерново-підзолистих ґрунтах для вирощування озимого жита.

Рік: 

Автор: 

Романова Світлана Адольфівна