Є. В. Лучникова

Екологічна реабілітація техногенно забруднених важкими металами ґрунтів. Методика (наукове видання)

Рік видання: 

Видання присвячується Міжнародному Року Ґрунтів.

Обґрунтовано необхідність розробки та викладено методику проведення екологічної реабілітації ґрунтів земельних ділянок різного призначення забруднених важкими металами. Методика містить вимоги до порядку проведення обстеження забруднених ґрунтів, комплексної оцінки їх екологічного стану та складання рекомендацій з його поліпшення, а також перелік і зміст основних етапів робіт, що базуються на методології еколого-геохімічних, ґрунтово-екологічних та еколого-меліоративних досліджень; методи їх ремедіації за узагальнення міжнародного досвіду регламентації забруднення неорганічної природи і землекористування та досвіду авторських патентозахищених розробок з цієї наукової проблеми; переваги та обмеження використання методів екологічної реабілітації, диференціації методів на типи, класи та групи відповідно до обґрунтування вибору необхідного методу ремедіації техногенно забруднених ґрунтів; наукове обґрунтування вибору необхідного методу ремедіації техногенно забруднених ґрунтів відповідно до рівня забруднення. Методика також включає розроблені вимоги до методів екологічної ремедіації грунтів від забруднень, вимоги щодо раціонального сумісного використання методів екологічної ремедіації техногенно забруднених ґрунтів та вимоги щодо утилізації кінцевих продуктів їх очищення. Наведено нормативні і додаткові матеріали щодо оцінки ступеню забруднення ґрунту та визначенню його екологічного стану, надано рекомендації з ліквідації наслідків забруднення ґрунтів важкими металами.

Ціна з ПДВ: 

44.45 грн

Методика визначення забезпеченості ґрунтів мікроелементами для потреб плодових насаджень та заходи із усунення їх нестачі в мінеральному живленні

Рік видання: 

На замовлення департаменту землеробства Міністерства аграрної політики та продовольства України розроблено методику визначення забезпеченості ґрунтів мікроелементами для потреб плодових насаджень та заходи із усунення їх нестачі в мінеральному живленні. Проведено районування території України за вмістом рухомих форм цинку, міді, марганцю та заліза в ґрунтах. Визначено ареали із низьким, середнім та високим їх вмістом в ґрунтах. Встановлені граничні рівні вмісту карбонатів у ґрунтах для вирощування плодових культур. Показано, що ризик виникнення нестачі мікроелементів для плодових культур проявляється на значній площі (понад 12 млн. га с.-г. угідь). Встановлено, що негативні явища, пов’язані із дефіцитом мікроелементів, усуваються застосуванням відповідних мікродобрив, особливо в халатній формі.

Рекомендації призначені для спеціалістів всіх рівнів у галузі садівництва та виноградарства України для визначення ґрунтів, придатних під багаторічні плодові насадження за вмістом рухомих форм мікроелементів, карбонатністю ґрунтів та реакцією їх середовища.

Ціна з ПДВ: 

36.24 грн