О. А. Демідов

Методика визначення забезпеченості ґрунтів мікроелементами для потреб плодових насаджень та заходи із усунення їх нестачі в мінеральному живленні

Рік видання: 

На замовлення департаменту землеробства Міністерства аграрної політики та продовольства України розроблено методику визначення забезпеченості ґрунтів мікроелементами для потреб плодових насаджень та заходи із усунення їх нестачі в мінеральному живленні. Проведено районування території України за вмістом рухомих форм цинку, міді, марганцю та заліза в ґрунтах. Визначено ареали із низьким, середнім та високим їх вмістом в ґрунтах. Встановлені граничні рівні вмісту карбонатів у ґрунтах для вирощування плодових культур. Показано, що ризик виникнення нестачі мікроелементів для плодових культур проявляється на значній площі (понад 12 млн. га с.-г. угідь). Встановлено, що негативні явища, пов’язані із дефіцитом мікроелементів, усуваються застосуванням відповідних мікродобрив, особливо в халатній формі.

Рекомендації призначені для спеціалістів всіх рівнів у галузі садівництва та виноградарства України для визначення ґрунтів, придатних під багаторічні плодові насадження за вмістом рухомих форм мікроелементів, карбонатністю ґрунтів та реакцією їх середовища.

Ціна з ПДВ: 

36.24 грн

Концепція інтегрованого управління екологічним ризиком деградації ґрунтів

Рік видання: 

Вперше підготовлена «Концепція інтегрованого управління екологічним ризиком деградації ґрунтів», в якій визначено методологічні основи, принципи та методичні підходи щодо вдосконалення робіт з охорони ґрунтів за рахунок впровадження стратегії аналізу екологічного ризику. Розглянуто механізми та умови реалізації запропонованих підходів; висвітлено основні напрямки міжнародного співробітництва у сфері управління екологічною безпекою землекористування; сформульовано план першочергових дій, спрямованих на призупинення деградації ґрунтового покриву країни.

Концепція розрахована на керівників, вчених, спеціалістів аграрного сектору, а також – викладачів, аспірантів та студентів вищих і середніх навчальних закладів відповідного профілю.

Ціна з ПДВ: 

18.60 грн

Застосування соломи і пожнивних решток як органічних добрив для поліпшення гумусового стану ґрунтів

Рік видання: 

Наведено відомості щодо хімічного складу соломи та її трансформації у ґрунті, вплив соломи на урожайність і якість продукції сільськогосподарських культур та властивості ґрунтів. Особливу увагу приділено процесам відтворення гумусу та збереження родючості ґрунтів.

У рекомендаціях наведені дані науково-дослідних установ системи НААНУ: Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН, Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН, Інституту зрошуваного землеробства НААН, Національного наукового центру «Інститут землеробства» НААН, Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН, Полтавської ДСГДС Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН.

Рекомендації призначені для використання в системі МінАП, розраховані на працівників обласних і районних управлінь сільського господарства, агрономів, робітників сільськогосподарського виробництва усіх форм власності і науковців.

Ціна з ПДВ: 

10.54 грн

Концепція виробництва овочево-баштанної продукції в Україні на період до 2015 року

Рік видання: 

Концепцію розроблено на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України № 190 від 20.05.2011 р. та Рішення засідання Комітету з конкурсних торгів Міністерства аграрної політики та продовольства України (протокол № 2 від 04.08.2011 р.). У Концепції викладено загальну стратегію і пріоритетні напрями розвитку овочівництва і баштанництва та переробної галузі на період до 2015 року. Визначено обсяги виробництва овочевої і баштанної продукції та обґрунтовано норми споживання овочів на одну людину. Реалізація положень концепції досягається за рахунок існуючого потенціалу сільгоспвиробників овочевої і баштанної продукції, впровадження новітніх технологій вирощування культур, удосконалення фінансово-кредитної політики інфраструктури ринку та експортно-імпортних операцій.

Концепцію розраховано на спеціалістів аграрного сектору і переробної галузі, наукових працівників і аспірантів та студентів вищих навчальних закладів.

Ціна з ПДВ: 

10.60 грн

Комплекс прийомів щодо формування і сталого функціонування рекультивованих ґрунтів. Науково-методичні рекомендації.

Рік видання: 

В науково-методичних рекомендаціях запропоновано комплекс заходів щодо оптимізації технічного і біологічного етапів рекультивації земель, що унеможливлює деградаційні процеси та сприятиме раціональному використанню рекультивованих земель.

Рекомендації рекомендовано для керівників, вчених, спеціалістів, які своєю діяльністю причетні до сфери використання і охорони земель, для підприємств, організацій та установ, що виконують роботи, пов’язані з порушенням ґрунтового покриву, та проектних установ, що розробляють проекти рекультивації земель; викладачів, студентів вищих та середніх навчальних закладів відповідного профілю, аспірантів, докторантів.

 

Ціна з ПДВ: 

21.04 грн

Класифікація рекультивованих ґрунтів, систематика та генетико-виробнича діагностика. Науково-методичні рекомендації.

Рік видання: 

Науково-методичні рекомендації підготовлено з метою створення механізму реалізації окремих статей Земельного кодексу України (ст. 166, 168) і Законів України «Про охорону земель» (ст. 52) та «Про державний контроль за використанням та охороною земель» (ст. 1).

Рекомендовано для керівників, вчених і спеціалістів, які в своїй діяльності причетні до сфери використання і охорони земель, для підприємств, організацій та установ, що виконують роботи, пов’язані з порушенням ґрунтового покриву, та проектних установ, що розробляють проекти з рекультивації земель; викладачів, студентів вищих та середніх навчальних закладів відповідного профілю.

Ціна з ПДВ: 

21.04 грн

Концепція рекультивації земель, порушених за відкритого та підземного видобутку корисних копалин

Рік видання: 

Вперше підготовлено Концепція рекультивації земель, порушених за відкритого та підземного видобутку корисних копалин. У її розробці взяли участь спеціалісти і вчені Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара та Дніпропетровського державного аграрного університету.

Розраховано на керівників, вчених, спеціалістів, які своєю діяльністю причетні до сфери використання і охорони земель, для підприємств, організацій та установ, що виконують роботи, пов’язані з порушенням ґрунтового покриву, та установ, що розробляють проекти рекультивації земель; викладачів, докторантів, аспірантів, студентів вищих навчальних заходів I-IV рівня акредитації відповідного профілю.

Ціна з ПДВ: 

17.39 грн

Методичні рекомендації розрахунку потреби мінеральних добрив на прогнозований валовий збір урожаю з корегуванням його на фактичні погодно-кліматичні умови поточного року

Рік видання: 

Методичні рекомендації розроблено на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України № 327 від 05.06.2012 р. У рекомендаціях викладено методику розрахунку потреби мінеральних добрив на прогнозований валовий збір сільськогосподарських культур. Проведено розрахунки потреби мінеральних добрив для України та Харківської області на період до 2015 року. За даною методикою норми мінеральних добрив та їх потребу розраховують за нормативами виносу поживних речовин 1 ц урожаю та прогнозованим валовим збором.

Розроблено методичні підходи до корегування прогнозованого валового збору сільськогосподарських культур на погодно-кліматичні умови поточного року. Методичні рекомендації розраховано на спеціалістів-виробників аграрного сектору.

Ціна з ПДВ: 

4.67 грн