Н. Ю. Паламар

Методичні засади дослідження екологічних функцій кислих ґрунтів: науково-методичне видання

Рік видання: 

Науково-методичне видання «Методичні засади дослідження екологічних функцій кислих ґрунтів» розроблено у відповідності до проблемно-тематичних планів ПНД «Ґрунтові ресурси: прогноз розвитку, збалансоване використання та управління» за завданням 01.01.03.07 Ф «Розробити наукові основи функціональної стійкості кислих ґрунтів в умовах зростаючих навантажень», за етапом 2018 року. Науково-методичне видання побудоване на основних методичних засадах, що застосовують у вивченні екологічних функцій ґрунтів, зокрема, моделювання взаємодії складових біосфери, дослідження ґрунтових функцій в контексті «ґрунт як дзеркало ландшафту» та дослідження екологічних функцій ґрунту як біосферного феномену. Вони включають методику досліджень екологічних функцій кислих ґрунтів та складаються з наступних етапів, відбору ґрунтових зразків; проведення лабораторно-модельних досліджень, імітацію заходів з корінного поширення властивостей кислих ґрунтів, визначення впливу природних та антропогенних навантажень на екологічні функції кислих ґрунтів, через схему взаємозв’язків властивостей ґрунту-екологічні функції.

Ціна з ПДВ: 

7.20 грн

Оптимальні дози вапняних меліорантів для підвищення продуктивності основних сільськогосподарських культур на кислих ґрунтах з урахуванням їх буферної здатності: науково-методичні рекомендації

Рік видання: 

Науково-методичні рекомендації розроблено у відповідності до проблемно-тематичних планів ПНД НААН 1 «Ґрунтові ресурси: прогноз розвитку, збалансоване використання та управління» за пошуковим завданням 01.01.03.11.ПШ «Нові шляхи підвищення продуктивності основних сільськогосподарських культур на кислих ґрунтах з урахуванням їх буферної здатності» (пошукові дослідження).

В науково-методичних рекомендаціях, на підставі графіків рН-буферності, наведено способи встановлення оптимальних доз кальцієвмісних меліорантів, з урахуванням агроекологічного стану кислих ґрунтів та фізіологічних особливостей вирощуваних сільськогосподарських культур, що відкриває нові можливості збалансованого використання цих ґрунтів та надання прогнозу щодо термінів повторного вапнування.

Рекомендації призначено для використання в системі НААН України, ДУ «Інститут охорони ґрунтів» та агрогосподарських підприємствах різних форм власності.

Ціна з ПДВ: 

9.60 грн

Підвищення родючості кислих і гігроморфних ґрунтів. Рекомендації

Рік видання: 

Рекомендації розроблено у відповідності ПНД «Родючість, охорона і раціональне використання ґрунтів» за завданням 01/36-13 «Розробити інноваційну систему управління родючістю кислих і гігроморфних ґрунтів в умовах зростання антропогенних та природних навантажень». У рекомендаціях наведено сучасні методи діагностики агроекологічного стану ґрунтів, які дозволяють суттєво підвищити оцінку їх якості і, на цій основі, розробляти відповідні управлінські заходи. Складовою частиною рекомендацій є: сучасні підходи до оптимізації рівня рухомого алюмінію в кислих ґрунтах, попередження утворення ущільнених залізо-акумулятивних горизонтів у профілі осушених заплавних мінеральних ґрунтів, покращення водно-повітряного режиму. Рекомендації призначено для використання в системі Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державного науково-технологічного центру охорони родючості ґрунтів, Державного агентства водних ресурсів України та нових агроформувань на гігроморфних та кислих ґрунтах.

Ціна з ПДВ: 

16.98 грн

Методологія оцінювання еколого-меліоративного стану осушуваних ґрунтів

Рік видання: 

Методологію розроблено у відповідності до проблемно-тематичних планів ПНД-4 «Сталий розвиток меліорації земель та водокористування» за завданням 04.04.01.01 Ф «Розробити методологію формування сталих агроландшафтів на меліорованих землях гумідної зони та наукові засади їхнього використання і ренатуралізації». Методологія побудована на принципі пріоритетного підходу, який заснований на нерівнозначному використанні окремих інформаційних критеріїв, тобто допускає їх поділ на основні та другорядні. За цим принципом основним і найбільш значущім критерієм оцінювання еколого-меліоративного стану осушуваних ґрунтів є їх гідрологічний режим, насамперед, рівень залягання підґрунтових вод. Оцінку еколого-меліоративного стану ґрунтів здійснюють за двома рівнями: на першому (попередньому) рівня оцінюють морфологічний та гідрологічний стан, а на другому визначають загальну оцінку еколого-меліоративного стану. На підставі отриманої оцінки приймають відповідні управлінські рішення стосовно раціонального використання або ренатуралізації осушувальної ділянки.

Ціна з ПДВ: 

14.58 грн