В. М. Калініченко

Методичні засади дослідження екологічних функцій кислих ґрунтів: науково-методичне видання

Рік видання: 

Науково-методичне видання «Методичні засади дослідження екологічних функцій кислих ґрунтів» розроблено у відповідності до проблемно-тематичних планів ПНД «Ґрунтові ресурси: прогноз розвитку, збалансоване використання та управління» за завданням 01.01.03.07 Ф «Розробити наукові основи функціональної стійкості кислих ґрунтів в умовах зростаючих навантажень», за етапом 2018 року. Науково-методичне видання побудоване на основних методичних засадах, що застосовують у вивченні екологічних функцій ґрунтів, зокрема, моделювання взаємодії складових біосфери, дослідження ґрунтових функцій в контексті «ґрунт як дзеркало ландшафту» та дослідження екологічних функцій ґрунту як біосферного феномену. Вони включають методику досліджень екологічних функцій кислих ґрунтів та складаються з наступних етапів, відбору ґрунтових зразків; проведення лабораторно-модельних досліджень, імітацію заходів з корінного поширення властивостей кислих ґрунтів, визначення впливу природних та антропогенних навантажень на екологічні функції кислих ґрунтів, через схему взаємозв’язків властивостей ґрунту-екологічні функції.

Ціна з ПДВ: 

7.20 грн

Оптимальні дози вапняних меліорантів для підвищення продуктивності основних сільськогосподарських культур на кислих ґрунтах з урахуванням їх буферної здатності: науково-методичні рекомендації

Рік видання: 

Науково-методичні рекомендації розроблено у відповідності до проблемно-тематичних планів ПНД НААН 1 «Ґрунтові ресурси: прогноз розвитку, збалансоване використання та управління» за пошуковим завданням 01.01.03.11.ПШ «Нові шляхи підвищення продуктивності основних сільськогосподарських культур на кислих ґрунтах з урахуванням їх буферної здатності» (пошукові дослідження).

В науково-методичних рекомендаціях, на підставі графіків рН-буферності, наведено способи встановлення оптимальних доз кальцієвмісних меліорантів, з урахуванням агроекологічного стану кислих ґрунтів та фізіологічних особливостей вирощуваних сільськогосподарських культур, що відкриває нові можливості збалансованого використання цих ґрунтів та надання прогнозу щодо термінів повторного вапнування.

Рекомендації призначено для використання в системі НААН України, ДУ «Інститут охорони ґрунтів» та агрогосподарських підприємствах різних форм власності.

Ціна з ПДВ: 

9.60 грн

Система раціонального використання і управління ґрунтовими режимами осушених земель (наукове видання)

Рік видання: 

Наукове видання розроблено у відповідності до програми наукових досліджень НААН ПНД 5 «Стале водокористування та меліорація земель» за завданням 05.03.03.02 Ф «Розробити наукові засади управління ґрунтовими режимами на осушуваних землях».

Наведено результати досліджень з пізнання особливостей функціонування ґрунтових режимів, які становлять основу систему раціонального використання та управління ґрунтовими режимами осушених земель України. Надано характеристику гідроморфних ґрунтів як об’єктів, що підлягають меліорації: дренуванню, водорегулюванню, повторному зволоженню тощо. Висвітлено закономірності та особливості перебігу ґрунтових процесів в осушених ґрунтах та систематизовано основні напрями їх ефективного й екологічно безпечного використання.

Ціна з ПДВ: 

46.50 грн

Сучасна еволюція і використання торфово-болотних земель

Рік видання: 

У роботі викладено результати багаторічних напрацювань з пізнання закономірностей сучасної трансформації осушених торфовищ за різних умов їх використання, а також основні напрями їх ефективної і екологічно безпечної експлуатації. Охарактеризовано і дано оцінку різним методологічним підходам щодо вивчення еволюційної спрямованості сучасного ґрунтоутворення на зазначених, екологічно надто вразливих природних об’єктах. Наведено параметри інтенсивності осідання (пониження поверхні та зменшення потужності торфового покладу) і спрацювання (втрати торфової маси і запасів в ній органічного вуглецю) осушеного торфовища, які отримано в тривалих стаціонарних дослідженнях в заплави р. Цир, Камінь-Каширського району, Волинської області. Особливу увагу приділено проблемі вуглецевого бюджету в торфовому ресурсі України. Запропоновані методи визначення балансу і шляхи урівноваження вуглецевих потоків. Залежно від природи та умов залягання кожного конкретного торфово-земельного угіддя, обґрунтовано диференціацію напрямів і підходів до їх збалансованого використання

Ціна з ПДВ: 

17.78 грн

Методологія оперативної діагностики впливу природних та антропогенних навантажень на функціональну стійкість кислих ґрунтів

Рік видання: 

Методологію розроблено у відповідності до проблемно-тематичних планів ПНД НААН «Ґрунтові ресурси: прогноз розвитку, збалансоване використання та управління» за завданням 01.01.03.07 Ф «Розробити наукові основи функціональної стійкості кислих ґрунтів в умовах зростаючих навантажень».

У методології діагностику впливу природних та антропогенних навантажень на функціональну стійкість кислих ґрунтів запропоновано здійснювати за таким етапами: потенціометричні дослідження in-situ, діагностика змін у ґрунті шляхом оперативного способу визначення протеазної активності ґрунту, визначення зміни кислотно-основної буферності ґрунту під впливом навантажень та виведення коефіцієнту функціональної стійкості ґрунту. Такий алгоритм дозволяє комплексно відобразити ефективність функціонування ґрунту. Методологію призначено для використання в системі Міністерства аграрної політики та продовольства України, ДУ «Інститут охорони ґрунтів», в сільськогосподарських підприємствах різних форм власності і ін. під час проведення агроекологічного моніторингу кислих ґрунтів.

Ціна з ПДВ: 

20.17 грн

Технологічні аспекти фітоокультурювання заплавних ґрунтів

Рік видання: 

Рекомендації розроблено за результатами науково-дослідних робіт, проведених у 2014 році в рамках ПНД НААН «Родючість, охорона і раціональне використання ґрунтів» за завданням 01.00.03.16 П «Розробити систему інформаційно-технологічного забезпечення ефективного використання заплавних ґрунтів з урахуванням їх екологічної безпеки».

Призначено для використання в системі Міністерства аграрної політики та продовольства, Держкомзему, Державного агентства водних ресурсів, в агрогосподарських підприємствах різних форм власності. 

Ціна з ПДВ: 

9.83 грн

Система інформаційно-технологічного забезпечення ефективного використання заплавних ґрунтів з урахуванням їх екологічної безпеки

Рік видання: 

Рекомендації розроблено за результатами науково-дослідних робіт, проведених у 2014-2015 роках в рамках ПНД НААН «Родючість, охорона і раціональне використання ґрунтів». Система інформаційно-технологічного забезпечення ефективного використання заплавних ґрунтів з урахуванням їх екологічної безпеки включає: удосконалену діагностику агроекологічного стану заплавних ґрунтів, заходи з їх ефективного використання, які включають оптимізацію водно-повітряного режиму алювіальних ґрунтів агромеліоративними прийомами, їх екологічно безпечне фітоценотичне освоєння та окультурення, що в цілому забезпечує збалансоване (стале) землекористування заплав.

Рекомендації призначено для використання в системі Міністерства аграрної політики і продовольства України, Державного агентства водних ресурсів України, Національної академії аграрних наук та агроформувань різної форми власності.

Ціна з ПДВ: 

9.83 грн

Раціональне та екологічно безпечне землекористування на осушуваних землях

Рік видання: 

Наукове видання розроблене у відповідності до програми наукових досліджень НААН «Стале водокористування та меліорація земель» за завданням 04.04.01.01. Ф «Розробити методологію формування сталих агроландшафтів на меліорованих землях гумідної зони та наукові засади їхнього використання і ренатуралізації». Висвітлено сучасний еколого-меліоративний стан осушуваних земель. Показано вплив антропогенних та природних навантажень на зміну екологічних та продуктивних функцій осушуваних земель та принципи раціонального та екологобезпечного землекористування на них. Розробка слугуватиме джерелом нових знань, опанування якими дозволить більш якісно і ефективно використовувати осушені землі, що набуває особливого значення в теперішніх умовах під тиском антропогенних та природних навантажень. Вона призначена для використання в системі Мінагрополітики і продовольства України, Державного агентства водних ресурсів України та агровиробників, які ведуть господарську діяльність на перезволожених осушених землях і торфово-болотних комплексах. 

Ціна з ПДВ: 

9.83 грн

Хімічна меліорація ґрунтів (концепція інноваційного розвитку)

Рік видання: 

Концепцію розроблено за результатами узагальнень численних літературних джерел і багаторічних досліджень ННЦ ІҐА та інших наукових установ. У Концепції сформульовано основні принципи, сучасні методологічні та технологічні підходи у вирішенні проблем хімічної меліорації ґрунтів. Висвітлено географію, ґенезу та агроекологічні особливості ґрунтів, що потребують хімічної меліорації. Визначено місце, роль та перспективи меліорації ґрунтів як невід’ємної складової всієї системи інтенсивного землеробства. Наведено можливий вибір альтернативних заходів з меліорації хімічно деградованих ґрунтів. Наведено алгоритм організації робіт з меліорації ґрунтів, формування та удосконалення нормативно-методичної бази та інформаційного забезпечення. Завершується Концепція переліком актуальних і перспективних напрямів науково-дослідних робіт з проблем меліорації.

Ціна з ПДВ: 

48.60 грн

Підвищення родючості кислих і гігроморфних ґрунтів. Рекомендації

Рік видання: 

Рекомендації розроблено у відповідності ПНД «Родючість, охорона і раціональне використання ґрунтів» за завданням 01/36-13 «Розробити інноваційну систему управління родючістю кислих і гігроморфних ґрунтів в умовах зростання антропогенних та природних навантажень». У рекомендаціях наведено сучасні методи діагностики агроекологічного стану ґрунтів, які дозволяють суттєво підвищити оцінку їх якості і, на цій основі, розробляти відповідні управлінські заходи. Складовою частиною рекомендацій є: сучасні підходи до оптимізації рівня рухомого алюмінію в кислих ґрунтах, попередження утворення ущільнених залізо-акумулятивних горизонтів у профілі осушених заплавних мінеральних ґрунтів, покращення водно-повітряного режиму. Рекомендації призначено для використання в системі Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державного науково-технологічного центру охорони родючості ґрунтів, Державного агентства водних ресурсів України та нових агроформувань на гігроморфних та кислих ґрунтах.

Ціна з ПДВ: 

16.98 грн

Сторінки