Р. С. Трускавецький

Ґрунтові ресурси України: збалансоване використання, прогноз та управління

Рік видання: 

Збереження ґрунтових ресурсів та раціональне використання їхнього потенціалу – одна з найбільш актуальних проблем глобального масштабу, без розв’язання якої неможливий сталий розвиток у багатьох сферах людської діяльності. Монографія узагальнює і підводить підсумки проведених в період 2016-2020 рр. наукових досліджень за ПНД 1 «Ґрунтові ресурси України: збалансоване використання, прогноз та управління» Національної академії аграрних наук України, спрямованих на забезпечення інноваційних методів управління якістю ґрунтів, їхніми продуктивними, екологічними і соціальними функціями. Висвітлено методологію, концептуальні засади, стратегію і тактику переходу на збалансоване використання та системне управління ґрунтовими ресурсами, їхньою ефективною родючістю та градаційною спрямованістю ґрунтотворних процесів. Видання розраховане на широке коло фахівців, діяльність яких пов’язана із використанням та охороною ґрунтів і земель, спеціалістів та керівників аграрного бізнесу і землевпорядкування, викладачів та науковців, громадських діячів та усіх, кому не байдужа доля українських родючих земель.

Ціна з ПДВ: 

0.00 грн

Концепція збалансованого землекористування на заплавах малих річок (наукове видання)

Рік видання: 

Концепцію розроблено у відповідності до тематичних планів ПНД НААН 01 «Ґрунтові ресурси: прогноз розвитку, збалансоване використання та управління» за завданням 01.01.03.08 Ф «Розробити систему збалансованого використання і управління родючістю алювіально-лучних ґрунтів». У розробленій Концепції сформульовано основні положення збалансованого землекористування на заплавних землях, викладено екологічно безпечні, інноваційні прийоми ефективного луківництва, які включають: заплавно-адаптоване використання земельних угідь, поверхневе та докорінне покращення заплавних луків і ґрунтового покриву, смугову технологію вирощування і виробництва високобілкового трав’яного корму, створення стійких лучних агрофітоценозів тривалого використання за технологією контурно-фітомеліоративного луківництва. Названі інноваційні заходи здійснюються в синхронізації з відродженням тваринницької галузі.

Концепція призначена для використання при розробці державної і регіональних програм з раціонального використання ґрунтово-рослинного покриву заплав річок Лісостепової зони, а також в навчальному процесі сільськогосподарського і екологічного напрямків.

Ціна з ПДВ: 

10.02 грн

Регіональна програма охорони ґрунтів та їх родючості у Харківській області (цільові орієнтири, концепція, засоби реалізації)

Рік видання: 

Видання містить викладення основних концептуальних положень формування регіональної програми охорони ґрунтів і відтворення їхньої родючості в Харківській області, яку слід принципово оновити у зв’язку із новою аграрною політикою Уряду України, реформуванням земельних відносин і територіальної організації влади. Реалізація цієї концепції передбачає акцент на прискореному розвитку сільських територій, активному державно-приватному партнерстві та підтримку фермерського руху в Україні.

Створення цієї публікації стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Проекту «Підтримка аграрного і сільського розвитку». Ця публікація відображає думку авторів та не обов’язково є офіційною точкою зору USAID чи Уряду США.

Докладніше про Проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку»: https://www.facebook.com/USAID

Методологія екологічно-безпечного управління родючістю алювіально-лучних ґрунтів (наукове видання)

Рік видання: 

Методологію розроблено у відповідності до проблемно-тематичних планів ПНД НААН 1 «Ґрунтові ресурси прогноз розвитку, збалансоване використання та управління» за завданням 01.01.03.08 Ф «Розробити систему збалансованого використання і управління родючістю алювіально-лучних ґрунтів». Методологія екологічно-безпечного управління родючістю алювіально-лучних ґрунтів розкриває основні заходи, які спрямовані на підвищення продуктивності заплавних ґрунтів. Наведено заходи з екологічно-безпечного управління родючістю алювіально-лучних ґрунтів, які включають: заплавно-адаптоване землекористування, контурно-фітомеліоративне луківництво, поверхневе та корінне покращення ґрунтового покриву, смуговий спосіб створення лучних агрофітоценозів.

Методологія призначена для використання в системі Міністерства освіти та науки в навчальному процесі у вищих та середніх закладах сільськогосподарського напряму, а також, в агрогосподарських підприємствах різних форм власності.

Ціна з ПДВ: 

11.04 грн

Сучасна еволюція і використання торфово-болотних земель

Рік видання: 

У роботі викладено результати багаторічних напрацювань з пізнання закономірностей сучасної трансформації осушених торфовищ за різних умов їх використання, а також основні напрями їх ефективної і екологічно безпечної експлуатації. Охарактеризовано і дано оцінку різним методологічним підходам щодо вивчення еволюційної спрямованості сучасного ґрунтоутворення на зазначених, екологічно надто вразливих природних об’єктах. Наведено параметри інтенсивності осідання (пониження поверхні та зменшення потужності торфового покладу) і спрацювання (втрати торфової маси і запасів в ній органічного вуглецю) осушеного торфовища, які отримано в тривалих стаціонарних дослідженнях в заплави р. Цир, Камінь-Каширського району, Волинської області. Особливу увагу приділено проблемі вуглецевого бюджету в торфовому ресурсі України. Запропоновані методи визначення балансу і шляхи урівноваження вуглецевих потоків. Залежно від природи та умов залягання кожного конкретного торфово-земельного угіддя, обґрунтовано диференціацію напрямів і підходів до їх збалансованого використання

Ціна з ПДВ: 

17.78 грн

Концепція досягнення нейтрального рівня деградації земель (ґрунтів) України

Рік видання: 

Видання містить наукове обґрунтування національних індикаторів прояву деградації ґрунтів та процесів опустелювання земель, основних напрямів досягнення їх нейтрального рівня та удосконалення інформаційного та інституційного забезпечення виконання відповідних добровільних національних завдань. Є концептуальною платформою провадження системних заходів на землях сільськогосподарського призначення щодо виконання зобов’язань України в рамках Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням.

Ціна з ПДВ: 

12.84 грн

Наукове забезпечення управління ґрунтовими ресурсами в контексті євроінтеграційних процесів (наукова доповідь)

Рік видання: 

Визначено актуальність і перспективність вирішення проблем системного управління трансформацією ґрунтів та їх родючим потенціалом у контексті євроінтеграційних процесів. Висвітлено роль ґрунтово-земельних ресурсів у стратегії збалансованого (сталого) розвитку. Обґрунтовано необхідність упровадження системного управління ґрунтовими ресурсами в Україні, запропоновано заходи, які сприятимуть вирішенню проблеми охорони ґрунтів та підвищенню їх родючості. Акцентовано увагу на напрямах удосконалення інформаційного забезпечення щодо стану ґрунтових ресурсів для формування системного управління землекористуванням. Визначено основні н6апрями удосконалення наукового забезпечення управління ґрунтовими ресурсами України.

Ціна з ПДВ: 

26.60 грн

Основи управління родючістю ґрунтів

Рік видання: 

 Монографія узагальнює сучасні досягнення і результати авторських напрацювань у галузі системного управління родючістю ґрунтів.  Дослідження проведено з ґрунтами, що зазнають періодичного та постійного перезволоження (гідроморфні), а також з підвищеною кислотністю ґрунтового середовища (ацидні), яким притаманна контрастна диференціація ґрунтового профілю, висока динамічність окисно-відновного потенціалу та вуглецево-азотних трансформацій. Висвітлено теоретичні принципи системного управління ґрунтовими режимами. Дано сучасну дефініцію родючості та окультуреності ґрунтів у методологічному контексті структурно-функціонального підходу. Основну увагу акцентовано на проблемі діагностики та оптимізації елементів родючості, вирішення якої здійснено на теоретичних засадах показників буферних властивостей ґрунтів – оціночних критеріїв саморегуляції їхніх режимів (факторів родючості). Показано роль і місце меліорації в управлінні родючістю гідроморфних і кислих ґрунтів. 

Ціна з ПДВ: 

82.08 грн

Технологічні аспекти фітоокультурювання заплавних ґрунтів

Рік видання: 

Рекомендації розроблено за результатами науково-дослідних робіт, проведених у 2014 році в рамках ПНД НААН «Родючість, охорона і раціональне використання ґрунтів» за завданням 01.00.03.16 П «Розробити систему інформаційно-технологічного забезпечення ефективного використання заплавних ґрунтів з урахуванням їх екологічної безпеки».

Призначено для використання в системі Міністерства аграрної політики та продовольства, Держкомзему, Державного агентства водних ресурсів, в агрогосподарських підприємствах різних форм власності. 

Ціна з ПДВ: 

9.83 грн

Система інформаційно-технологічного забезпечення ефективного використання заплавних ґрунтів з урахуванням їх екологічної безпеки

Рік видання: 

Рекомендації розроблено за результатами науково-дослідних робіт, проведених у 2014-2015 роках в рамках ПНД НААН «Родючість, охорона і раціональне використання ґрунтів». Система інформаційно-технологічного забезпечення ефективного використання заплавних ґрунтів з урахуванням їх екологічної безпеки включає: удосконалену діагностику агроекологічного стану заплавних ґрунтів, заходи з їх ефективного використання, які включають оптимізацію водно-повітряного режиму алювіальних ґрунтів агромеліоративними прийомами, їх екологічно безпечне фітоценотичне освоєння та окультурення, що в цілому забезпечує збалансоване (стале) землекористування заплав.

Рекомендації призначено для використання в системі Міністерства аграрної політики і продовольства України, Державного агентства водних ресурсів України, Національної академії аграрних наук та агроформувань різної форми власності.

Ціна з ПДВ: 

9.83 грн

Сторінки