2012

Мониторинг почв Украины. Концепция. Итоги. Задачи.

Рік видання: 

В книге описаны фоновый (эталонный), стандартный (текущий), кризисный, специальный, и научный (прогностический) мониторинг почв как составные части усовершенствованной концепции. Изложены методологические принципы и порядок ведения работ по мониторингу почв в Украине на основе европейского опыта. Подведены итоги и дана критическая оценка работ в области мониторинга почв в Украине. Развиты представления о существе антропогенной трансформации основных свойств почв в последние 110-130 лет. Рассмотрены перспективы развития мониторинга с применением новых подходов (путем комплексирования с мониторингом других сред в рамках экологических сетей, на основе геоинформационных, геостатистических, дистанционных технологий и педотрансферного моделирования). В приложении приведены нормативы оценок состояния почв, перечень национальных и международных стандартов для ведения мониторинга почв, информация об устройстве сетей и программах наблюдений мониторинга почв европейских стран, а также проект закона о мониторинге земель. Книга предназначена для научных работников и преподавателей.

Ціна з ПДВ: 

115.37 грн

Технології застосування системи мінімізації обробітку ґрунту в умовах ерозійно-стійких агроландшафтів Донецького регіону

Рік видання: 

Узагальнено матеріал по застосуванню обробітку ґрунту в Донецькому регіоні. Розкрито енергетично-економічний ефект його застосування. Висвітлено питання налаштування постійної технологічної колії під сільськогосподарські культури на еродованих ґрунтах. Дана рекомендація розрахована на керівників і фахівців, як комерційних так і державних агроформувань.

Ціна з ПДВ: 

33.48 грн

Наукові та технологічні основи управління мікроелементним живленням сільськогосподарських культур

Рік видання: 

Узагальнено результати досліджень співробітників Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», Інституту сільського господарства степової зони України, Волинської ДДС, Полтавської ДДС, Закарпатської ДДС, Державного науково-технологічного центру охорони родючості ґрунтів Міністерства аграрної політики і продовольства України «Центрдержродючість», Науково-виробничого центру «Реаком».

Призначено науковцям, керівникам і спеціалістам сільськогосподарським підприємств для впровадження в виробництво систем оптимізації мікроелементого живлення рослин. Може використовуватися в навчальному процесі учбових закладів аграрної освіти.

Ціна з ПДВ: 

34.99 грн

Моніторинг ґрунтів. Цикл лекцій

Рік видання: 

Розглянуто фоновий (еталонний), стандартний (поточний), кризовий, спеціальний та науковий (прогностичний) типи моніторингу. Викладено методологічні принципи і порядок ведення моніторингу з урахуванням європейського досвіду. Підсумовано роботи з моніторингу ґрунтів в Україні. Розкрито суть антропогенної трансформації ґрунтів. Розглянуто перспективи розвитку моніторингу на основі геоінформаційних, геостатистичних, дистанційних технологій та педотрансферного моделювання. Подано найважливіші нормативи оцінювання стану ґрунтів.

Для студентів, спеціалістів, магістрів та викладачів з агрономічної, біологічної, екологічної та географічної спеціалізацій.

Рекомендації щодо використання методів дистанційного зондування в системі ґрунтоохоронного моніторингу

Рік видання: 

Цей документ встановлює основні вимоги до використання матеріалів різних методів дистанційного зондування в системі ґрунтоохоронного моніторингу, основні підходи до їх дешифрування за допомогою геоінформаційних систем.

Рекомендації розраховано на широке коло фахівців, що займаються вивченням ґрунтового покриву та окремих властивостей ґрунтів. Зміст рекомендацій складається із загальних питань та основної частини, в якій охарактеризовано особливості різних методів дистанційного зондування для їх використання в системі ґрунтоохоронного моніторингу.

Ціна з ПДВ: 

14.67 грн

Концепція інтегрованого управління екологічним ризиком деградації ґрунтів

Рік видання: 

Вперше підготовлена «Концепція інтегрованого управління екологічним ризиком деградації ґрунтів», в якій визначено методологічні основи, принципи та методичні підходи щодо вдосконалення робіт з охорони ґрунтів за рахунок впровадження стратегії аналізу екологічного ризику. Розглянуто механізми та умови реалізації запропонованих підходів; висвітлено основні напрямки міжнародного співробітництва у сфері управління екологічною безпекою землекористування; сформульовано план першочергових дій, спрямованих на призупинення деградації ґрунтового покриву країни.

Концепція розрахована на керівників, вчених, спеціалістів аграрного сектору, а також – викладачів, аспірантів та студентів вищих і середніх навчальних закладів відповідного профілю.

Ціна з ПДВ: 

18.60 грн

Рекомендації щодо раціонального використання земель Інгулецької зрошувальної системи.

Рік видання: 

Рекомендації складені з використанням результатів досліджень 2008-2010 рр. за договором №Т-723 з Державним агентством водних ресурсів України з урахуванням фондових матеріалів Каховської гідрогеолого-меліоративної експедиції та Снігурівської гідрогеолого-меліоративної партії Держводагенства України, Миколаївського і Херсонського державних обласних проектно-технологічних центрів охорони родючості ґрунтів і якості продукції «Облдержродючість» щодо ґрунтово-меліоративного і агрохімічного стану земель Інгулецької зрошувальної системи. У рекомендаціях наведено характеристику еколого-агромеліоративного стану (ЕАМС) земель Інгулецької ЗС за основними показниками: якістю зрошувальної і дренажної води, глибинами і мінералізацією підґрунтових вод, ступенями засолення і солонцюватості ґрунтів, забруднення вод, ґрунтів і сільськогосподарської продукції важкими металами, вмістом у ґрунтах гумусу і рухомих форм азоту, фосфору і калію. Представлено електронні картограми і аерофотознімки показників ЕАМС земель Інгулецької ЗС. Для поліпшення ЕАМС земель викладено диференційовані комплекси інженерно-меліоративних, агромеліоративних і агротехнічних заходів. За результатами досліджень Херсонського державного університету та Управління каналів Інгулецької зрошувальної системи надано нову технологію покращення якості зрошувальної води р. Інгулець. Надано рекомендації щодо організації служби і проведення еколого-агромеліоративного моніторингу земель зони Інгулецького каналу.

Ціна з ПДВ: 

51.18 грн

Хімічна меліорація ґрунтів (концепція інноваційного розвитку)

Рік видання: 

Концепцію розроблено за результатами узагальнень численних літературних джерел і багаторічних досліджень ННЦ ІҐА та інших наукових установ. У Концепції сформульовано основні принципи, сучасні методологічні та технологічні підходи у вирішенні проблем хімічної меліорації ґрунтів. Висвітлено географію, ґенезу та агроекологічні особливості ґрунтів, що потребують хімічної меліорації. Визначено місце, роль та перспективи меліорації ґрунтів як невід’ємної складової всієї системи інтенсивного землеробства. Наведено можливий вибір альтернативних заходів з меліорації хімічно деградованих ґрунтів. Наведено алгоритм організації робіт з меліорації ґрунтів, формування та удосконалення нормативно-методичної бази та інформаційного забезпечення. Завершується Концепція переліком актуальних і перспективних напрямів науково-дослідних робіт з проблем меліорації.

Ціна з ПДВ: 

48.60 грн

Методичні рекомендації щодо оцінки стану ґрунтового покриву садів та виноградників на основі геоінформаційних технологій

Рік видання: 

Цей документ встановлює основні вимоги до використання матеріалів різних методів дистанційного зондування для оцінки стану ґрунтового покриву садів та виноградників, основні підходи до їх дешифрування за допомогою геоінформаційних систем.

Рекомендації розраховано на широке коло фахівців, що займаються вивченням ґрунтового покрову та вирощуванням плодово-ягідних культур та винограду. Зміст рекомендації складається із загальних питань та основної частини, в якій охарактеризовано можливості даних різних методів дистанційного зондування для їх використання в садівництві та виноградарстві.

 

Ціна з ПДВ: 

12.00 грн

База данных «Свойства почв Украины» (структура и порядок использования)

Рік видання: 

Описана структура базы данных реляционного типа «Свойства почв Украины», созданной в лаборатории геоэкофизики почв ННЦ «Институт почвоведения и агрохимии имени А. Н. Соколовского». БД состоит из 9 электронных таблиц, содержащих информацию о профильном распределении свойств почв из более, чем 2000 разрезов о факторах почвообразования. Сформулирован порядок пользования базой данных. В книгу включены методические наработки и примеры аналитического и картографического использования информации из базы данных в разных масштабах и, в том числе, для делегирования в другие БД и ГИС. В приложениях имеются формы электронных таблиц БД и все справочники БД (классификаторы). Методическая направленность книги поможет унифицировать работы по созданию, пополнению, обслуживанию и использованию почвенных БД в различных научных и проектно-производственных учреждениях, деятельность которых связана с мониторингом и исследованием почвенного покрова и свойств почв.

Ціна з ПДВ: 

22.16 грн

Сторінки