О. А. Недоцюк

Рекомендації з раціонального використання земель приморської частини Краснознам`янської зрошувальної системи

Рік видання: 

Рекомендації складені з використанням результатів досліджень 2010-2012 рр. за договором №Т-507 з Державним агентством водних ресурсів України з урахуванням фондових матеріалів Каховської гідрогеолого-меліоративної експедиції Держводагенства України, Херсонського державного обласного проектно-технологічного центру охорони родючості ґрунтів і якості продукції «Облдержродючість», Херсонського державного аграрного університету, Інституту рису НААН щодо ґрунтово-меліоративного і агрохімічного стану земель приморської частини Краснознам`янської зрошувальної системи. У рекомендаціях наведено характеристику еколого-агромеліоративного стану (ЕАМС) земель за основними показниками: якістю зрошувальної і дренажної води, глибинами і мінералізацією підґрунтових вод, ступенями засолення і солонцюватості ґрунтів, забруднення вод, ґрунтів і сільськогосподарської продукції важкими металами, вмістом у ґрунтах гумусу і рухомих форм азоту, фосфору і калію. Представлено електронні картограми показників ЕАМС земель приморської частини Краснознам`янської ЗС. Для поліпшення ЕАМС земель викладено диференційовані комплексні організаційні, інженерно-меліоративні, агромеліоративні і агротехнічні заходи.

Ціна з ПДВ: 

25.62 грн

Система протидеградаційних заходів у зрошуваному садівництві України. Рекомендації

Рік видання: 

Рекомендації розроблені з використанням результатів власних досліджень 2012 р. та даних наукових джерел і є результатом виконання робіт за договорами з Мінагрополітики України № 24-26, 28 від 17.09.2012р. У рекомендаціях наведено теоретичні засади та систему оцінювання еколого-агромеліоративного стану зрошуваних земель у садах, науково-методичні основи оцінювання процесів деградації ґрунтів садів при зрошенні. Викладено зміст системи протидеградаційних заходів у зрошуваному садівництві. Система включає застосування інноваційних ресурсоощадних способів і режимів зрошення (передусім, краплинного); застосування сидерації або дерново-перегнійну систему утримання ґрунту міжрядь (у плодоносних садах); органо-мінеральну систему удобрення, внесення азотних добрив з поливною водою в 3-5 прийомів протягом вегетаційного періоду; заходи з меліорації зрошувальної води та ґрунту, внесення кальцієвих меліорантів у випадках наявності процесів іригаційного або природного осолонцювання ґрунтів саду; промивання ґрунтів у випадках їх засолення. Запропоновано заходи з охорони вод, ґрунтів і продукції садівництва від антропогенного забруднення в умовах зрошення. Призначені для виробників продукції садівництва всіх форм власності в зрошуваних умовах.

Спосіб відбору ґрунтових зразків в насадженнях багаторічних культур за умов краплинного зрошення. Рекомендації

Рік видання: 

Рекомендації розроблені з використанням результатів власних досліджень 2012 р. та даних наукових джерел і є результатом виконання робіт за договором з Мінагрополітики України №27 від 17.09.2012 р. У рекомендаціях наведено спосіб відбору ґрунтових зразків у зрошуваних багаторічних насадженнях, який враховує формування просторової неоднорідності ґрунтових процесів та режимів, зміни у ґрунтово-екологічному стані зрошуваних прикореневих площ ґрунтів, що знаходяться в зоні водовипуску, та незрошуваних площ зони сухих міжрядь, а також дає змогу диференційовано оцінити просторові зміни зрошуваних територій. Визначено та уточнено масштаб, об’єм та методику просторового відбору зразків ґрунту при локальному способі зволоження. висвітлено ключові положення оцінювання еколого-агромеліоративного стану земель під багаторічними насадженнями в умовах краплинного зрошення. Рекомендації призначені для виробників продукції садівництва за краплинного зрошення всіх форм власності.

Ціна з ПДВ: 

18.86 грн

Оцінка стійкості агроландшафтів і ґрунтів до впливу зрошення. Рекомендації

Рік видання: 

У рекомендаціях розглянуто методологічні засади та основні принципи оцінювання стійкості зрошуваних земель. Запропоновано експертну десятибальну оцінку стійкості агроландшафтів та їх основних компонентів до впливу зрошення. Наведено методику експериментального визначення параметрів стійкості ґрунтів та надано експертну оцінку їх стійкості до іригаційного засолення, осолонцювання й забруднення важкими металами.

 

 

 

 

Ціна з ПДВ: 

17.76 грн

Рекомендації щодо раціонального використання земель Інгулецької зрошувальної системи.

Рік видання: 

Рекомендації складені з використанням результатів досліджень 2008-2010 рр. за договором №Т-723 з Державним агентством водних ресурсів України з урахуванням фондових матеріалів Каховської гідрогеолого-меліоративної експедиції та Снігурівської гідрогеолого-меліоративної партії Держводагенства України, Миколаївського і Херсонського державних обласних проектно-технологічних центрів охорони родючості ґрунтів і якості продукції «Облдержродючість» щодо ґрунтово-меліоративного і агрохімічного стану земель Інгулецької зрошувальної системи. У рекомендаціях наведено характеристику еколого-агромеліоративного стану (ЕАМС) земель Інгулецької ЗС за основними показниками: якістю зрошувальної і дренажної води, глибинами і мінералізацією підґрунтових вод, ступенями засолення і солонцюватості ґрунтів, забруднення вод, ґрунтів і сільськогосподарської продукції важкими металами, вмістом у ґрунтах гумусу і рухомих форм азоту, фосфору і калію. Представлено електронні картограми і аерофотознімки показників ЕАМС земель Інгулецької ЗС. Для поліпшення ЕАМС земель викладено диференційовані комплекси інженерно-меліоративних, агромеліоративних і агротехнічних заходів. За результатами досліджень Херсонського державного університету та Управління каналів Інгулецької зрошувальної системи надано нову технологію покращення якості зрошувальної води р. Інгулець. Надано рекомендації щодо організації служби і проведення еколого-агромеліоративного моніторингу земель зони Інгулецького каналу.

Ціна з ПДВ: 

51.18 грн

Первинна обробка аерофотознімків з дистанційно пілотованого літального апарату (методичні рекомендації)

Рік видання: 

Методичні рекомендації складені з урахуванням останніх розробок (комп’ютерних програм) щодо обробки аерофотознімків. В рекомендаціях наведено обґрунтування науково-практичної, екологічної, економічної необхідності моніторингу з використанням ДПЛА на визначених площах. Визначено первинний підхід до проведення аерофотозйомки, в яких увійшли налаштування фотоапаратури перед проведенням зйомки та налаштування системи стабілізації фотоапаратури. Окремий розділ присвячено програмному забезпеченню для обробки («зшивки») первинних аерофотознімків. Отримані аерофотознімки опрацьовують в картографічному програмному пакеті, в якому проводиться і їх подальше аналізування.

Ціна з ПДВ: 

12.54 грн

Рекомендації щодо обстеження еколого-меліоративного стану земель в умовах краплинного зрошення

Рік видання: 

У методичних рекомендаціях наведено ключові положення щодо особливостей еколого-меліоративного стану ділянок в умовах краплинного зрошення в зв’язку з неоднорідністю формування режимів, процесів та властивостей ґрунтів цих угідь. Визначено та уточнено масштаб, об’єм та способи просторового відбору зразків ґрунту при локальному способі зволоження.

Ціна з ПДВ: 

6.31 грн