М. О. Солоха

Вплив збройної агресії та воєнних дій на сучасний стан ґрунтового покриву, оцінка шкоди та збитків, заходи з відновлення

Рік видання: 

Представлено результати пілотних теоретичних й експериментальних досліджень нинішнього стану ґрунтового покриву України, який зазнав деградації внаслідок збройної агресії російської федерації. Введено й схарактеризовано новий тип деградації ґрунтів – деградація, спричинена збройною агресією, що включає в себе механічну, фізичну, хімічну, фізико-хімічну, біологічну деградацію. Акцентовано увагу на зміні еколого-токсикологічного стану ґрунтів під впливом бойових дій, ризиках і заходах щодо відновлення. Дістали дальшого розвитку положення щодо методичних засад економічного оцінювання збитків, завданих земельному фонду та ґрунтам унаслідок збройної агресії. Окреслено основні напрями рекультивації порушених земель, відновлення ґрунтового покриву та родючості ґрунтів, а також пропозиції щодо вдосконалення законодавчого й нормативно-методичного забезпечення сталого управління ґрунтовими ресурсами в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення. Визначено перспективні напрями міжнародної співпраці та підтримки післявоєнного відновлення ґрунтового покриву України.

ISBN 978-617-8009-92-2

Ціна з ПДВ: 

66.00 грн

Система інформаційного забезпечення ґрунтово-меліоративного обстеження та комплексного управління родючістю гідродефіцитних земель

Рік видання: 

У науковому виданні надано аналіз сучасної системи інформаційного забезпечення стану ґрунтово-меліоративного обстеження, моніторингу та комплексного управління родючістю зрошуваних, вилучених зі зрошення та солонцевих земель. Наведено наукові основи суміщення наявної інформації різних джерел щодо ґрунтово-меліоративного обстеження та моніторингу гідродефіцитних ґрунтів України та визначено можливість використання суміщеної інформації різних джерел для оцінки та прогнозу змін стану ґрунтового покриву. Обґрунтовано наукові підходи до створення нової ґрунтово-меліоративно-агрохімічної методики та наведено Методику комплексного обстеження зрошуваних, вилучених зі зрошення та солонцевих ґрунтів на єдиних методологічних і методичних засадах. Призначено для фахівців у галузях агропромислового комплексу, водного господарства, охорони довкілля, екологів.

Ціна з ПДВ: 

28.08 грн

Методика визначення агровиробничих груп ґрунтів (для нормативно-грошової оцінки)

Рік видання: 

Розглянуто методичні особливості визначення агровиробничих груп ґрунтів. Показано алгоритм здійснення роботи з використанням існуючих ґрунтово-картографічних матеріалів, підготовкою карти-версії агровиробничих груп грунтів та її верифікацією у польових умовах та за результатами аналітичних досліджень.

Розраховано для ґрунтознавців і спеціалістів, діяльність яких пов’язана з проведенням ґрунтово-агрохімічних досліджень.

Ціна з ПДВ: 

38.52 грн

Рекомендації щодо оперативного оцінювання та корегування азотного живлення основних зернових культур у виробничих умовах із залученням наземних і дистанційних методів рослинної діагностики

Рік видання: 

Представлено методичні основи управління врожайністю та якістю продукції зернових культур за даними наземних і дистанційних методів рослинної діагностики. Наведено алгоритм одержання та обробки аерофотознімків для визначення відмінностей у азотному живленні рослин. Продемонстровано взаємозв’язок між умістом хлорофілу у вегетативних органах рослин та показниками спектральної яскравості знімків, одержаних за допомогою аеромоніторингу, на різних етапах онтогенезу зернових культур. Розкрито спосіб визначення оптимальної дози азотних добрив для підживлення зернових культур за допомогою вищевказаних методів.

Рекомендовано для наукових й освітніх установ та фахівців у галузі агровиробництва і дистанційного моніторингу в якості методичних настанов з оцінювання та корегування азотного живлення основних зернових культур.

Ціна з ПДВ: 

0.00 грн

Рекомендації з раціонального використання земель приморської частини Краснознам`янської зрошувальної системи

Рік видання: 

Рекомендації складені з використанням результатів досліджень 2010-2012 рр. за договором №Т-507 з Державним агентством водних ресурсів України з урахуванням фондових матеріалів Каховської гідрогеолого-меліоративної експедиції Держводагенства України, Херсонського державного обласного проектно-технологічного центру охорони родючості ґрунтів і якості продукції «Облдержродючість», Херсонського державного аграрного університету, Інституту рису НААН щодо ґрунтово-меліоративного і агрохімічного стану земель приморської частини Краснознам`янської зрошувальної системи. У рекомендаціях наведено характеристику еколого-агромеліоративного стану (ЕАМС) земель за основними показниками: якістю зрошувальної і дренажної води, глибинами і мінералізацією підґрунтових вод, ступенями засолення і солонцюватості ґрунтів, забруднення вод, ґрунтів і сільськогосподарської продукції важкими металами, вмістом у ґрунтах гумусу і рухомих форм азоту, фосфору і калію. Представлено електронні картограми показників ЕАМС земель приморської частини Краснознам`янської ЗС. Для поліпшення ЕАМС земель викладено диференційовані комплексні організаційні, інженерно-меліоративні, агромеліоративні і агротехнічні заходи.

Ціна з ПДВ: 

25.62 грн

Система протидеградаційних заходів у зрошуваному садівництві України. Рекомендації

Рік видання: 

Рекомендації розроблені з використанням результатів власних досліджень 2012 р. та даних наукових джерел і є результатом виконання робіт за договорами з Мінагрополітики України № 24-26, 28 від 17.09.2012р. У рекомендаціях наведено теоретичні засади та систему оцінювання еколого-агромеліоративного стану зрошуваних земель у садах, науково-методичні основи оцінювання процесів деградації ґрунтів садів при зрошенні. Викладено зміст системи протидеградаційних заходів у зрошуваному садівництві. Система включає застосування інноваційних ресурсоощадних способів і режимів зрошення (передусім, краплинного); застосування сидерації або дерново-перегнійну систему утримання ґрунту міжрядь (у плодоносних садах); органо-мінеральну систему удобрення, внесення азотних добрив з поливною водою в 3-5 прийомів протягом вегетаційного періоду; заходи з меліорації зрошувальної води та ґрунту, внесення кальцієвих меліорантів у випадках наявності процесів іригаційного або природного осолонцювання ґрунтів саду; промивання ґрунтів у випадках їх засолення. Запропоновано заходи з охорони вод, ґрунтів і продукції садівництва від антропогенного забруднення в умовах зрошення. Призначені для виробників продукції садівництва всіх форм власності в зрошуваних умовах.

Рекомендації щодо раціонального використання земель Інгулецької зрошувальної системи.

Рік видання: 

Рекомендації складені з використанням результатів досліджень 2008-2010 рр. за договором №Т-723 з Державним агентством водних ресурсів України з урахуванням фондових матеріалів Каховської гідрогеолого-меліоративної експедиції та Снігурівської гідрогеолого-меліоративної партії Держводагенства України, Миколаївського і Херсонського державних обласних проектно-технологічних центрів охорони родючості ґрунтів і якості продукції «Облдержродючість» щодо ґрунтово-меліоративного і агрохімічного стану земель Інгулецької зрошувальної системи. У рекомендаціях наведено характеристику еколого-агромеліоративного стану (ЕАМС) земель Інгулецької ЗС за основними показниками: якістю зрошувальної і дренажної води, глибинами і мінералізацією підґрунтових вод, ступенями засолення і солонцюватості ґрунтів, забруднення вод, ґрунтів і сільськогосподарської продукції важкими металами, вмістом у ґрунтах гумусу і рухомих форм азоту, фосфору і калію. Представлено електронні картограми і аерофотознімки показників ЕАМС земель Інгулецької ЗС. Для поліпшення ЕАМС земель викладено диференційовані комплекси інженерно-меліоративних, агромеліоративних і агротехнічних заходів. За результатами досліджень Херсонського державного університету та Управління каналів Інгулецької зрошувальної системи надано нову технологію покращення якості зрошувальної води р. Інгулець. Надано рекомендації щодо організації служби і проведення еколого-агромеліоративного моніторингу земель зони Інгулецького каналу.

Ціна з ПДВ: 

51.18 грн

Ефективне використання ґрунтів із застосуванням сучасних геоінформаційних технологій

Рік видання: 

У книзі розглянуто основні принципи ефективного використання ґрунтів із застосуванням сучасних геоінформаційних технологій. Викладені аспекти на практиці забезпечуються застосуванням сучасних комп’ютерних технологій математичного моделювання і геоінформаційних систем та можуть слугувати основою для створення баз даних з урахуванням властивостей грунтів для моніторингу і картографування ґрунтів, системи точного землеробства, проектування протиерозійних заходів.

Видання призначено для спеціалістів із земельного проектування і наукових працівників галузей охорони земель, ґрунтів, природних ресурсів, сучасного землекористування, співробітників наукових, проектних та освітніх установ, а також студентів, аспірантів відповідних спеціальностей.

Ціна з ПДВ: 

33.60 грн