Л. І. Воротинцева

Система інформаційного забезпечення ґрунтово-меліоративного обстеження та комплексного управління родючістю гідродефіцитних земель

Рік видання: 

У науковому виданні надано аналіз сучасної системи інформаційного забезпечення стану ґрунтово-меліоративного обстеження, моніторингу та комплексного управління родючістю зрошуваних, вилучених зі зрошення та солонцевих земель. Наведено наукові основи суміщення наявної інформації різних джерел щодо ґрунтово-меліоративного обстеження та моніторингу гідродефіцитних ґрунтів України та визначено можливість використання суміщеної інформації різних джерел для оцінки та прогнозу змін стану ґрунтового покриву. Обґрунтовано наукові підходи до створення нової ґрунтово-меліоративно-агрохімічної методики та наведено Методику комплексного обстеження зрошуваних, вилучених зі зрошення та солонцевих ґрунтів на єдиних методологічних і методичних засадах. Призначено для фахівців у галузях агропромислового комплексу, водного господарства, охорони довкілля, екологів.

Ціна з ПДВ: 

28.08 грн

Концепція сталого управління ґрунтовими ресурсами меліорованих земель

Рік видання: 

У Концепції визначено мету, принципи та основні завдання сталого управління ґрунтовими ресурсами меліорованих земель в контексті досягнення Цілей сталого розвитку України; викладено концептуальні засади сталого управління меліорованими (зрошуваними) землями. Наведено характеристику основних властивостей системи «зрошувані ґрунти», окреслено принципи системного підходу як основи сталого управління ґрунтами меліорованих земель. Система сталого управління ґрунтовими ресурсами зрошуваних земель базується на 5 складових-блоках (інформаційний, організаційний, технологічний, блок нормативного та економічного забезпечення) і спрямована на збалансоване та контрольоване використання меліорованих земель, запобігання розвитку деградаційних процесів у ґрунті та досягнення нейтрального їх рівня, забезпечення виконання екосистемних послуг та відтворення родючості ґрунтів. Викладено організаційні питання формування державної системи сталого управління меліорованими землями на різних рівнях організації.

Розраховано на керівників і фахівців міністерств, відомств, господарств усіх форм власності та фахівців аграрної і водогосподарської галузей.

Ціна з ПДВ: 

23.04 грн

Концепція нормування меліоративних навантажень на ґрунтовий покрив зрошуваних земель

Рік видання: 

Викладено концептуальні підходи та основні положення сучасної концепції нормування меліоративних навантажень на ґрунтовий покрив зрошуваних земель. Окреслено напрями (вектори) еволюції ґрунтів на зрошуваних та вилучених зі зрошення землях, надано характеристику сучасного еколого-меліоративного стану зрошуваних земель і визначено необхідність застосування нормативів екологобезпечного землеробства на зрошуваних землях (нормативів якості ґрунтів та якості продукції сільськогосподарських культур, меліоративних, агротехнологічних, протиерозійних нормативів) для збереження родючості ґрунтів, досягнення нейтрального рівня деградації та виконання екологічних і продуктивних функцій. Концепція є платформою для реалізації нормативів екологічно безпечного зрошення, встановлених Постановою Кабінету Міністрів України «Про нормативи екологічно безпечного зрошення, осушення, управління поливами та водовідведенням» (від 02.09. 2020 р. №766).

Розраховано на керівників і фахівців міністерств, відомств і господарств усіх форм господарювання, фахівців аграрної та водогосподарської галузей.

Ціна з ПДВ: 

0.00 грн

Ґрунти України, їх стан та збалансоване використання: матеріали Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції молодих учених та спеціалістів

Рік видання: 

У збірнику представлено матеріали, присвячені актуальним проблемам сучасної аграрної науки, у яких висвітлено теоретичні й практичні проблеми ґрунтознавства та агрохімії, сучасні підходи до регулювання живлення рослин та агрохімічного забезпечення агровиробництва. У збірник включено тези доповідей учасників Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції молодих учених та спеціалістів «Ґрунти України, їх стан та збалансоване використання», що відбулася 27 травня 2020 року. Організаційний комітет конференції плекає надію, що публікація творчих наробків молодих науковців сприятиме розширенню обсягу інформації про ґрунти України.

Видання рекомендоване для наукових працівників, фахівців аграрного виробництва, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів та спеціалістів сільського господарства.

Ціна з ПДВ: 

23.04 грн

Зрошувані ґрунти Донецької області: еколого-агромеліоративний стан, комплексні заходи з охорони та раціонального використання

Рік видання: 

Викладено результати багаторічних досліджень чорноземів звичайних Північного Степу України (Донецької області) з вивчення спрямованості ґрунтотворних процесів та трансформації властивостей ґрунтів за зрошення водами різної якості та вилучення зі зрошення (в постіригаційний період). Надано оцінку еколого- агромеліоративного стану зрошуваних земель за системою показників та напрямки їх агрогенної еволюції за різного використання та меліоративного навантаження. Викладено механізми та параметри стійкості чорнозему звичайного до впливу зрошення і розвитку деградаційних процесів, питання екологічного нормування антропогенних навантажень на ґрунти для забезпечення збалансованого (сталого) розвитку агропромислового виробництва та мінімізації ризику прояву деградації. Наведено агроекологічну класифікацію зрошуваних земель області. Запропоновано комплекс інноваційних диференційованих заходів з охорони та підвищення родючості ґрунтів з використанням системних агроландшафтних підходів та принципів інтегрованого управління водними і земельними ресурсами.

Ціна з ПДВ: 

112.87 грн

Заходи з детоксикації забруднених ґрунтів та зменшення транслокації важких металів в сільськогосподарські культури

Рік видання: 

В рекомендаціях наведено систему меліоративних заходів хімічної та біологічної детоксикації техногеннозабруднених зрошуваних і незрошуваних ґрунтів з метою покращення їх фізико-хімічних властивостей, зниження транслокаційних показників надходження важких металів в сільськогосподарські культури та поліпшення якості продукції.

Ціна з ПДВ: 

0.00 грн

Рекомендації щодо напрямків з оптимізації управління та раціонального використання водних і земельних ресурсів Херсонської області

Рік видання: 

У рекомендаціях наведено аналіз сучасного стану зрошення в Херсонській області, інформацію щодо моніторингових досліджень на зрошуваних землях, оцінку їх сучасного еколого-агромеліоративного стану за комплексом показників (на прикладі Каланчацької та Чаплінської зрошуваних систем), продуктивність сільськогосподарських культур у зрошуваних і незрошуваних умовах. Для оптимізації управління та раціонального, збалансованого використання водних і земельних ресурсів Херсонської області запропоновано комплекс диференційованих заходів: організаційні, агромеліоративні, інженерно-меліоративні, агротехнічні, фітобіологічні. Викладено економіко-організаційні аспекти меліорації земель. Висвітлено напрямки розвитку та розширення площ зрошення в Херсонській області на сучасному етапі з урахуванням комплексу показників еколого-агромеліоративного стану земель.

Ціна з ПДВ: 

47.88 грн

Система протидеградаційних заходів у зрошуваному садівництві України. Рекомендації

Рік видання: 

Рекомендації розроблені з використанням результатів власних досліджень 2012 р. та даних наукових джерел і є результатом виконання робіт за договорами з Мінагрополітики України № 24-26, 28 від 17.09.2012р. У рекомендаціях наведено теоретичні засади та систему оцінювання еколого-агромеліоративного стану зрошуваних земель у садах, науково-методичні основи оцінювання процесів деградації ґрунтів садів при зрошенні. Викладено зміст системи протидеградаційних заходів у зрошуваному садівництві. Система включає застосування інноваційних ресурсоощадних способів і режимів зрошення (передусім, краплинного); застосування сидерації або дерново-перегнійну систему утримання ґрунту міжрядь (у плодоносних садах); органо-мінеральну систему удобрення, внесення азотних добрив з поливною водою в 3-5 прийомів протягом вегетаційного періоду; заходи з меліорації зрошувальної води та ґрунту, внесення кальцієвих меліорантів у випадках наявності процесів іригаційного або природного осолонцювання ґрунтів саду; промивання ґрунтів у випадках їх засолення. Запропоновано заходи з охорони вод, ґрунтів і продукції садівництва від антропогенного забруднення в умовах зрошення. Призначені для виробників продукції садівництва всіх форм власності в зрошуваних умовах.

Оцінка стійкості агроландшафтів і ґрунтів до впливу зрошення. Рекомендації

Рік видання: 

У рекомендаціях розглянуто методологічні засади та основні принципи оцінювання стійкості зрошуваних земель. Запропоновано експертну десятибальну оцінку стійкості агроландшафтів та їх основних компонентів до впливу зрошення. Наведено методику експериментального визначення параметрів стійкості ґрунтів та надано експертну оцінку їх стійкості до іригаційного засолення, осолонцювання й забруднення важкими металами.

 

 

 

 

Ціна з ПДВ: 

17.76 грн

Хімічна меліорація ґрунтів (концепція інноваційного розвитку)

Рік видання: 

Концепцію розроблено за результатами узагальнень численних літературних джерел і багаторічних досліджень ННЦ ІҐА та інших наукових установ. У Концепції сформульовано основні принципи, сучасні методологічні та технологічні підходи у вирішенні проблем хімічної меліорації ґрунтів. Висвітлено географію, ґенезу та агроекологічні особливості ґрунтів, що потребують хімічної меліорації. Визначено місце, роль та перспективи меліорації ґрунтів як невід’ємної складової всієї системи інтенсивного землеробства. Наведено можливий вибір альтернативних заходів з меліорації хімічно деградованих ґрунтів. Наведено алгоритм організації робіт з меліорації ґрунтів, формування та удосконалення нормативно-методичної бази та інформаційного забезпечення. Завершується Концепція переліком актуальних і перспективних напрямів науково-дослідних робіт з проблем меліорації.

Ціна з ПДВ: 

48.60 грн