Є. В. Скрильник

Науково-методичні засади управління акумуляцією і трансформацією органічної речовини ґрунтів

Рік видання: 

У науково-методичному виданні висвітлено сучасний гумусовий стан ґрунтів України та тенденції його змін. За результатами тривалих польових дослідів показано основні закономірності трансформації кількісного та якісного стану органічної речовини чорноземів та дерново-підзолистого ґрунту за різних систем удобрення (органічна, мінеральна, органо-мінеральна) та обробітку ґрунту (плантажна оранка, оранка, комбінована, мілка), а також за використання нових видів добрив. Наведено нормативи формування нестабільних форм гумусу під час гуміфікації в ґрунті органічних добрив і рослинних решток та створення умов для більш ефективної гуміфікації органічних матеріалів, що надходять до ґрунту, через застосування відповідних агротехнічних і агрохімічних заходів. Висвітлено основні наукові та методичні основи управління органічною речовиною ґрунтів.

Науково-методичне видання призначено для вчених і спеціалістів сільськогосподарської галузі виробництва, керівникам і спеціалістам служби охорони і відтворення родючості ґрунтів.

Ціна з ПДВ: 

36.00 грн

Виробництво та застосування органічних і органо-мінеральних ґрунтополіпшувачів для підвищення вмісту вуглецю в чорноземах України (попередні рекомендації)

Рік видання: 

Рекомендації містять теоретичні та технологічні підходи до виробництва та застосування ґрунтополіпшувачів з метою стабілізації органічного вуглецю ґрунтів в умовах України. Наведено результати однорічного польового досліду з вивчення ефективності різних доз та способів внесення нових органічних та органо-мінеральних ґрунтополіпшувачів. Детально проаналізовано трансформацію органічної речовини ґрунту та емісійні потоки діоксиду вуглецю, досліджено агрохімічні властивості ґрунту та урожай культури під впливом нових ґрунтополіпшувачів. Наведено дані щодо економічної ефективності виробництва на застосування нових ґрунтополіпшувачів. Запропоновано дози та методи застосування ґрунтополіпшувачів у різних агрокліматичних зонах України. З метою підвищення вмісту ґрунтового органічного вуглецю.

Даний невеликий дослідницький проект, виконаний в рамках Плану імплементації Євразійського ґрунтового партнерства і направлений на сприяння розвитку практик сталого управління ґрунтами для збереження та/або збільшення вмісту ґрунтового органічного вуглецю з акцентом на багаті вуглецем чорноземи. Проект фінансувався в рамках глобального проекту Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО “GSP/GLO/853/RUS: Підтримка просування сталого управління ґрунтовими ресурсами в рамках Глобального ґрунтового партнерства: Фаза II” і отримав підтримку за результатами конкурсу Глобального ґрунтового партнерства (GSP) ФАО. Ми висловлюємо вдячність Секретаріату GSP, Міжурядовій технічній групі експертів з ґрунтів (ITPS) і Євразійському центру продовольчої безпеки (ECFS), членам Наукового комітету GSP з технічну і наукову підтримку, надану на етапах підготовки та реалізації цього проекту.

Ціна з ПДВ: 

78.84 грн

Регіональна програма охорони ґрунтів та їх родючості у Харківській області (цільові орієнтири, концепція, засоби реалізації)

Рік видання: 

Видання містить викладення основних концептуальних положень формування регіональної програми охорони ґрунтів і відтворення їхньої родючості в Харківській області, яку слід принципово оновити у зв’язку із новою аграрною політикою Уряду України, реформуванням земельних відносин і територіальної організації влади. Реалізація цієї концепції передбачає акцент на прискореному розвитку сільських територій, активному державно-приватному партнерстві та підтримку фермерського руху в Україні.

Створення цієї публікації стало можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Проекту «Підтримка аграрного і сільського розвитку». Ця публікація відображає думку авторів та не обов’язково є офіційною точкою зору USAID чи Уряду США.

Докладніше про Проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку»: https://www.facebook.com/USAID

Рекомендації щодо отримання та застосування добрив на основі природної сировини

Рік видання: 

У рекомендаціях наведено агрохімічний склад леонардіту, що дає можливість оцінити його удобрювальні властивості у разі застосування як добрива. Запропоновано технологічні підходи до переробки леонардіту у органо-мінеральні добрива з визначеним складом поживних речовин.

Дана оцінка ефективності дії органо-мінеральних добрив на продуктивність сільськогосподарських культур та їх вплив на родючість ґрунту.

Рекомендовано дози і строки застосування органо-мінеральних добив, що забезпечують підвищення врожайності, покращення якості сільськогосподарської продукції та родючості ґрунту.

Рекомендації призначені для співробітників науково-дослідних установ, працівникам сільського господарства, фахівцям комерційних структур, керівникам господарств і підприємств в галузі охорони і відтворення родючості ґрунтів.

Ціна з ПДВ: 

16.44 грн

Відходи біогазових установок як сировина для отримання органічних добрив

Рік видання: 

У рекомендаціях наведено агрохімічну характеристику відходів біогазових установок та органічних добрив на їх основі. Запропоновано технологічний підхід до одержання органічних добрив на основі відходів біогазових установок. Запропоновано дози внесення фугату та дігестату під сільськогосподарські культури в різних ґрунтово-кліматичних умовах.

Рекомендації призначені для працівників господарств усіх форм власності з веденням органічного виробництва та підприємств, що виробляють і переробляють органічну харчову продукцію.

Ціна з ПДВ: 

16.44 грн

Застосування рослинних решток у сучасних агротехнологіях (науково-практичне видання)

Рік видання: 

Наведено відомості щодо розрахунку обсягів утворення рослинних решток сільськогосподарських культур, їх хімічного складу та трансформації у ґрунті. Розглянуто ефективні способи прискорення деструкції соломи та агротехнічні вимоги до застосування соломи у землеробстві. Показано вплив соломи на урожайність і якість продукції сільськогосподарських культур та властивості ґрунтів. Особлива увага приділена процесам відтворення органічної речовини ґрунтів за рахунок рослинних решток. Висвітлено екологічні та економічні аспекти застосування соломи як добрива. Визначено вплив спалювання соломи на показники родючості ґрунту. Науково-практичне видання розраховані для використання в системі агропромислового виробництва, для працівників обласних і районних управлінь сільського господарства, керівників та агрономів агроформувань усіх форм власності та наукових співробітників.

Ціна з ПДВ: 

71.35 грн

Виробництво добрив на основі вторинної сировини та їх залучення в системи удобрення сільськогосподасрьких культур в умовах органічного виробництва. Рекомендації

Рік видання: 

Рекомендації розроблені лабораторією органічних добрив і гумусу. У роботі приведено характеристику вторинної сировини, що придатна до застосування в органічному землеробстві за вмістом вуглецю та азоту. Запропоновано технологічний підхід до одержання органічних добрив (компостів) із вторинної сировини та умови компостування. Запропоновано дози внесення компостів під сільськогосподарські культури в різних ґрунтово-кліматичних умовах.

Рекомендації призначені для працівників господарств усіх форм власності з веденням органічного землеробства та підприємств, що виробляють, переробляють і збувають органічну харчову продукцію.

Ціна з ПДВ: 

19.02 грн

Агротехнології виробництва та застосування нових видів добрив. Рекомендації

Рік видання: 

У рекомендаціях запропоновано технологічні підходи до отримання рідких органо-мінеральних добрив із залученням місцевих сировинних ресурсів. Рекомендовано дози і строки застосування нових видів добрив, що забезпечують підвищення врожайності, покращення якості сільськогосподарської продукції та родючості ґрунту.

Рекомендації призначені працівникам сільського господарства, фахівцям комерційних структур, керівникам господарств і підприємств.

Ціна з ПДВ: 

17.04 грн

Концепція досягнення нейтрального рівня деградації земель (ґрунтів) України

Рік видання: 

Видання містить наукове обґрунтування національних індикаторів прояву деградації ґрунтів та процесів опустелювання земель, основних напрямів досягнення їх нейтрального рівня та удосконалення інформаційного та інституційного забезпечення виконання відповідних добровільних національних завдань. Є концептуальною платформою провадження системних заходів на землях сільськогосподарського призначення щодо виконання зобов’язань України в рамках Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням.

Ціна з ПДВ: 

12.84 грн

Агротехнології підвищення родючості ґрунтів та продуктивності сільськогосподарських культур за рахунок нових видів добрив

Рік видання: 

У рекомендаціях наведено агрохімічний склад місцевої сировини органічного походження, що дає можливість оцінити її удобрювальні та меліоративні властивості. Запропоновано технологічні підходи до переробки місцевої сировини органо-мінеральні добрива з визначеним складом поживних речовин. Дана оцінка ефективності дії та післядії твердих органо-мінеральних добрив на продуктивність сільськогосподарських культур та родючість ґрунту.

Рекомендації призначені працівникам сільського господарства, фахівцям комерційних структур, керівникам господарств і підприємств. 

Ціна з ПДВ: 

11.76 грн

Сторінки