A. C. Заришняк

Наукові основи оптимізації живлення рослин у сучасних системах землеробства

Рік видання: 

Наукова доповідь підготовлена згідно рішення Президії НААН від 30.05.2018 р. «Наукові основи оптимізації живлення рослин у сучасних системах землеробства», і містить аналітичні дані щодо рівня забезпечення землеробства України мінеральними та органічними добривами, обсягів місцевої сировинної бази для виготовлення добрив та можливості її використання. Наведено інформацію про стан забезпечення ґрунтів основними елементами живлення, обсяги їх втрат під час експорту продукції поза межі країни та динаміку балансу протягом 1986-2017 рр. У доповіді представлено основні напрями діяльності з оптимізації живлення сільськогосподарських культур, які мають на меті отримання стабільно високих врожаїв доброї якості та забезпечення продовольчої безпеки країни. Розкрито екологічні аспекти застосування добрив у землеробстві та окреслено перспективні напрями дослідження з агрохімії.

Ціна з ПДВ: 

26.02 грн

Застосування рослинних решток у сучасних агротехнологіях (науково-практичне видання)

Рік видання: 

Наведено відомості щодо розрахунку обсягів утворення рослинних решток сільськогосподарських культур, їх хімічного складу та трансформації у ґрунті. Розглянуто ефективні способи прискорення деструкції соломи та агротехнічні вимоги до застосування соломи у землеробстві. Показано вплив соломи на урожайність і якість продукції сільськогосподарських культур та властивості ґрунтів. Особлива увага приділена процесам відтворення органічної речовини ґрунтів за рахунок рослинних решток. Висвітлено екологічні та економічні аспекти застосування соломи як добрива. Визначено вплив спалювання соломи на показники родючості ґрунту. Науково-практичне видання розраховані для використання в системі агропромислового виробництва, для працівників обласних і районних управлінь сільського господарства, керівників та агрономів агроформувань усіх форм власності та наукових співробітників.

Ціна з ПДВ: 

71.35 грн

Агрохімічне забезпечення землеробства України на період до 2020 року (концептуальні положення)

Рік видання: 

Визначено пріоритетні напрями розвитку агрохімічного забезпечення землеробства, шляхи їх реалізації та науковий супровід у сучасних ринкових умовах. Розробка дозволить скласти програмний документ, який визначатиме систему агрохімічного обслуговування сільгоспвиробників, стимулюватиме впровадження сучасних ресурсо- й енергоощадних технологій виробництва та застосування агрохімікатів, визначатиме основні напрями розвитку вітчизняної сировинної бази та забезпечить високоефективне агрохімічне обслуговування. Реалізація цих заходів дозволить припинити деградаційні процеси в ґрунтах, створити умови для сталого розвитку усіх галузей рослинництва та поліпшити їх фінансово-економічний стан.

Розраховано на спеціалістів аграрного сектора, хімічної промисловості, комерційних структур, наукових працівників, викладачів і студентів вищих навчальних закладів.

Ціна з ПДВ: 

8.16 грн

Сучасні системи удобрення сільськогосподарських культур у сівозмінах з різною ротацією за основними ґрунтово-кліматичними зонами України (рекомендації)

Рік видання: 

Запровадження сучасних ефективних систем удобрення відповідає земельній реформі, яка передбачає докорінну зміну земельних відносин. У рекомендаціях викладено перспективні системи удобрення культур у сівозмінах з різною ротацією для умов Полісся, західного регіону, Лісостепу і Степу. Системи удобрення розраховані на високий рівень урожайності й економічну доцільність застосування мінеральних добрив та рекомендуються переважно для сільгосппідприємств із середнім і високим рівнем ресурсного забезпечення.

Рекомендації розраховані на спеціалістів-виробничників сільського господарства, наукових працівників, викладачів та студентів вищих навчальних закладів аграрного профілю.

Ціна з ПДВ: 

12.00 грн

Наукове забезпечення управління ґрунтовими ресурсами в контексті євроінтеграційних процесів (наукова доповідь)

Рік видання: 

Визначено актуальність і перспективність вирішення проблем системного управління трансформацією ґрунтів та їх родючим потенціалом у контексті євроінтеграційних процесів. Висвітлено роль ґрунтово-земельних ресурсів у стратегії збалансованого (сталого) розвитку. Обґрунтовано необхідність упровадження системного управління ґрунтовими ресурсами в Україні, запропоновано заходи, які сприятимуть вирішенню проблеми охорони ґрунтів та підвищенню їх родючості. Акцентовано увагу на напрямах удосконалення інформаційного забезпечення щодо стану ґрунтових ресурсів для формування системного управління землекористуванням. Визначено основні н6апрями удосконалення наукового забезпечення управління ґрунтовими ресурсами України.

Ціна з ПДВ: 

26.60 грн

СТАЦІОНАРНІ ПОЛЬОВІ ДОСЛІДИ/STATIONARY FIELD TEST- TRIALS OF UKRAINE

Рік видання: 

Видання STATIONARY  FIELD TEST- TRIALS OF UKRAINE («Стаціонарні польові досліди України» (Реєстр атестатів)) включає 89 польових дослідів, які проводять наукові установи Національної академії аграрних наук України в різних ґрунтово-кліматичних умовах на території України. Складено «Паспорт польового досліду» з короткою характеристикою: почтова адреса проведення досліду, e-mail, географічні координати, назва досліду, рік закладки, номер атестату, мета та завдання дослідження, назва ґрунту та його фізико-хімічна характеристика, схема досліду, культури сівозміни, основні наукові результати та перспективи дослідження, наукові керівники та виконавці польового досліду.

 

Ціна з ПДВ: 

634.29 грн

Агрохімслужба в системі факторів збереження і підвищення родючості ґрунтів (до 50-річчя заснування агрохімслужби України)

Рік видання: 

В брошурі узагальнені найважливіші етапи формування агрохімічної служби в Україні. Наведені дані про соціально-економічні умови в період створення агрохімслужби, організаційний період, а також головні завдання новоствореної служби, стан ґрунтового  покриву та його еволюція в процесі сільськогосподарського використання, динаміка агрохімічних показників родючості. Наводяться практичні результати тісної співдружності наукових установ і агрохімічної служби, а також пропозиції щодо її вдосконалення з урахуванням зарубіжного досвіду. Брошура розрахована на працівників агрохімслужби, науковців, аспірантів та студентів вищих навчальних закладів ІІІ і ІV рівнів акредитації.

Концепція інтегрованого управління екологічним ризиком деградації ґрунтів

Рік видання: 

Вперше підготовлена «Концепція інтегрованого управління екологічним ризиком деградації ґрунтів», в якій визначено методологічні основи, принципи та методичні підходи щодо вдосконалення робіт з охорони ґрунтів за рахунок впровадження стратегії аналізу екологічного ризику. Розглянуто механізми та умови реалізації запропонованих підходів; висвітлено основні напрямки міжнародного співробітництва у сфері управління екологічною безпекою землекористування; сформульовано план першочергових дій, спрямованих на призупинення деградації ґрунтового покриву країни.

Концепція розрахована на керівників, вчених, спеціалістів аграрного сектору, а також – викладачів, аспірантів та студентів вищих і середніх навчальних закладів відповідного профілю.

Ціна з ПДВ: 

18.60 грн

Застосування соломи і пожнивних решток як органічних добрив для поліпшення гумусового стану ґрунтів

Рік видання: 

Наведено відомості щодо хімічного складу соломи та її трансформації у ґрунті, вплив соломи на урожайність і якість продукції сільськогосподарських культур та властивості ґрунтів. Особливу увагу приділено процесам відтворення гумусу та збереження родючості ґрунтів.

У рекомендаціях наведені дані науково-дослідних установ системи НААНУ: Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН, Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН, Інституту зрошуваного землеробства НААН, Національного наукового центру «Інститут землеробства» НААН, Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН, Полтавської ДСГДС Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН.

Рекомендації призначені для використання в системі МінАП, розраховані на працівників обласних і районних управлінь сільського господарства, агрономів, робітників сільськогосподарського виробництва усіх форм власності і науковців.

Ціна з ПДВ: 

10.54 грн

Концепція виробництва овочево-баштанної продукції в Україні на період до 2015 року

Рік видання: 

Концепцію розроблено на підставі Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України № 190 від 20.05.2011 р. та Рішення засідання Комітету з конкурсних торгів Міністерства аграрної політики та продовольства України (протокол № 2 від 04.08.2011 р.). У Концепції викладено загальну стратегію і пріоритетні напрями розвитку овочівництва і баштанництва та переробної галузі на період до 2015 року. Визначено обсяги виробництва овочевої і баштанної продукції та обґрунтовано норми споживання овочів на одну людину. Реалізація положень концепції досягається за рахунок існуючого потенціалу сільгоспвиробників овочевої і баштанної продукції, впровадження новітніх технологій вирощування культур, удосконалення фінансово-кредитної політики інфраструктури ринку та експортно-імпортних операцій.

Концепцію розраховано на спеціалістів аграрного сектору і переробної галузі, наукових працівників і аспірантів та студентів вищих навчальних закладів.

Ціна з ПДВ: 

10.60 грн

Сторінки